Tüm Türkiye, Bartın’ın Amasra ilçesinde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü'nde dün saat 18.15 sıralarında yer altında meydana gelen patlama ile sarsıldı. patlama sonrası hayatını kaybeden işçi sayısı 40’a yükseldi.

Patlamanın ardından, Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, CHP İl Başkanı Semih Cemşit ile Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, Bartın için taziye ve geçmiş olsun mesajları yayımladı.

 Vali Atay: “Milletimizin başı sağ olsun”

Düzce Valisi Cevdet Atay mesajında, Bartın - Amasra’da maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim, Milletimizin Başı sağ olsun” dedi.

Keşir: “Başımız sağ olsun”

Ayşe Keşir: Başımız sağ olsun. Bartın Amasra’da meydana gelen  maden ocağı kazasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifa diliyorum.

Çakır: “Dualarımız hala içeride olan kardeşlerimiz için”

Fahri Çakır: Bartın’da meydana gelen patlamada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Dualarımız hala içeride olan kardeşlerimizle…

Keskin “ Geçmiş olsun Bartın”

Mustafa Keskin: Geçmiş olsun Bartın. Dualarımızda, gönlümüzde göçük altında kalan madenci kardeşlerimizle... Rabbim sizleri ailelerinize bağışlasın.

Caboğlu: “Devletimiz kurtarma çalışmaları için harekete geçmiş durumda”

İlhami Caboğlu:  Bartın'ın Amasra ilçesinde, maden ocağında meydana gelen patlamada çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, yine çok sayıda vatandaşımızın ise yaralı olduğunu üzüntüyle öğrendik. Ayrıca halen madende mahsur kalan madencilerimiz olduğu bilgisi gelmeye devam ediyor. Devletimiz madencilerimizi kurtarmak ve yaraları sarmak için harekete geçmiş durumda. En kısa zamanda diğer madencilerimizden iyi haberler almak ümidiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Bıyık: “Geçmiş olsun Türkiye’m”

Erdoğan Bıyık: Bartın’da, maden ocağında meydana gelen patlama haberi şahsım ve tüm iş dünyasını yasa boğdu. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Ayrıca göçük altında kalan vatandaşlarımızın bir an öne sağ salim kurtarılması için dua ediyorum. Geçmiş olsun Bartın, geçmiş olsun Türkiye’m.

Cemşit: "Milletimize geçmiş olsun"

Semih Cemşit: Bartın Amasra'da maden ocağındaki patlamayı büyük bir üzüntüyle öğrendik. Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır,tüm yaralılara acil şifalar diliyorum. En erken zamanda arama ekiplerinin kurtarma çalışmalarının başarıyla tamamlanmasını dilerim. Temennimiz  bu tür faciaların bir daha yaşanmaması. Milletimize geçmiş olsun."