Düzce Valisi Cevdet Atay yayınladığı Ramazan Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnsana ait tüm güzelliklerin sembolü olan bayrama ulaşmanın sevinci kalplerimizi dolduruyor.

Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz, ezelden ebede giden kardeşliğimizi yenilediğimiz müstesna günlerdir. Bayramlar, aynı zamanda kırgınlıkların giderilmesi, küskünlerin barışması için de önemli fırsatlardır.

Bayram vesilesiyle yollara çıkan sürücülerimizden hem kendilerinin hem sevdiklerinin hem başkalarının canlarını tehlikeye atacak davranışlardan kaçınmalarını, trafik kurallarına harfiyen uymalarını bekliyorum.

Bayramın; ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum. Aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kahraman gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Bayramınız mübarek olsun.”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü:


“Rahmet, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’in ardından sevgiyle, muhabbetle kucaklaşacağımız bir bayrama daha kavuştuk. Bayramlar, toplumda millet olma şuurunun şekillenerek kuvvetlendiği günlerdir. Bayramlar, gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin toplumun her bölümüne yayıldığı önemli zamanlardır.

Ülkemizin yaşadığı zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde aşarak bir bayrama daha ulaşmış olmanın buruk da olsa sevincini yaşamaktayız. Bu vesile ile içinde bulunduğumuz sıkıntıları en kısa sürede atlatmak temennisiyle, Yüce Allah’tan bizleri bir sonraki Ramazan ayına sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyor, başta Düzceli ve kardeş şehrimiz Türkoğlu’lu hemşehrilerimiz olmak üzere Türk-İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir:

“Bereket ve rahmet ayı Ramazan’ı uğurlarken, bayrama kavuşmanın sevicini yaşıyoruz. Bayramlar, millet olarak hepimizi bütünleştiren, birlik ve beraberliğimizin en güzel ifadesi olan günler. Bayramlar, toplumsal huzurumuzun pekişmesine de büyük katkı sağlamaktadır.

Her birimiz için çok anlamlı ve özel günler olan bayramlarda her yaşımızda ayrı bir heyecan yaşıyoruz ancak bu bayram asrın felaketi Kahramanmaraş depremi nedeniyle yüreğimiz buruk. 13 buçuk milyondan fazla insanımızın doğrudan etkilendiği bu afette hepimiz yara aldık. Depremin 70. gününde 11 ilde köy evlerini hak sahiplerine teslim etmenin gururunu yaşadık. Bayram sevinci ve birliğimizin bu acıyı daha da hafifletmesini diliyorum. Her zaman olduğu gibi aile ziyaretlerimiz, akraba buluşmalarımız ile hasret gidereceğiz. Kimsesi olmayanın kapısını çalacak, gönül alacağız. Medeniyetimizin yapı taşlarından olan bu erdemli davranışları yaşatmalıyız.

Yaşadığımız tüm zorluklara rağmen Türkiye, tüm dünyanın ışıldayan yıldızıdır ve ilgi odağıdır. Bu ülke, geleceğin en güçlü, en müreffeh ve özgür ülkesi olacaktır. Buna inancımız tamdır. Bu hedefe ulaşabilmek için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hükûmetimiz ve devletimizin tüm organları canla başla çalışıyor. Sorunların üstesinden şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gelmeye devam edeceğiz.

Türkiye, bugünlere yokluklar içerisinde verilen destansı mücadeleler sonucunda gelmiştir. Milletimizin ilham ve güç kaynağı bu ruhtur. Umutların filizlendiği, iyilik ve güzelliklerin yeşerdiği bayramlar; el ele vermenin, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin vesilesidir. Sayısız güzelliklerin yaşandığı Ramazan Bayramı’nı böylesine bir anlayışın gelişmesi için fırsat bilmeliyiz.

Bu duygularla tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, bu özel günlerin insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

Düzce Rektörlüğü:

“Rahmet ve bereket kapılarının açıldığı, birlik beraberliğimizi güçlendiren, paylaşma ve dayanışma duygularını en yoğun olarak yaşamamıza vesile olan bir Ramazan Bayramı’na kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği zorlu COVID-19 salgını sürecinde bunalan ruhlarımızı ferahlatacak, tutulan oruçların ve gösterilen sabrın mükafatı olarak özlemle beklediğimiz bu mübarek günlerin; tüm insanlığa öncelikle sağlık, barış ve refah getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.”

DÜZCE TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ERDOĞAN BIYIK:

“Tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiği bu günlerde İslam Dünyası’nın en önemli manevi değerlerinden biri olan Mübarek Ramazan Ayını bitirmiş, Ramazan Bayramı’na erişmiş olmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca birlik ve beraberlik duygularımız perçinlendi. Milletimizin her zamanki yüce gönüllüğüyle, sofralarımızı birbirimizle paylaşarak Ramazan Ayı’nın bereketini ve feyzini sonuna kadar hissettik. Tüm bu duygularla, başta üyelerimiz olmak üzere tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlar, ülkemize, milletimize ve tüm İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini niyaz ederiz.”