Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında, Mayıs ayının 14’ünde gerçekleştirilecek kritik seçime 2 aydan az bir süre kaldı.

Siyasi partiler bu süreçte yoğun bir mesai trafiğine girerken, önümüzdeki dönemde Düzce’yi TBMM’de temsil etmek isteyen aday adayları da bir netleşmeye başladı.

Bu kapsamda, Savunma Sanayii alanında attığı başarılı adımlarla Düzce’nin adını birçok camiada duyuran ve Düzcelileri gururlandıran başarılı İş İnsanı Erkan Seçkin de, 28. Dönem Milletvekilliği yolunda AK Parti’den aday adaylığını açıkladı.

Başvuru sonrasında kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulunan Seçkin; Savunma Sanayii ve diğer alanlarda edindiği tecrübeleri Düzceliler’in hizmetine sunacağının altını çizdi.

Kamuoyundan aldığı talepler doğrultusunda, Savunma Sanayii’nin kritik bir noktası başta olmak üzere birçok farklı alanda edindiği tecrübelerini Düzceliler’e hizmet olarak sunmak üzere aday adayı olduğunu açıklayan Zengin, şu ifadeleri kullandı:

“Başvurumuzu yaptık Allah’ın izniyle. Benimle birlikte aday adaylığı başvurusunda bulunan herkese başarılar diliyorum bu bir mücadele, bir yarış. İnşallah bu yarışın sonunda vatana, millete, memleketimize hizmet etme imkânı bize tanınırsa biz de Düzce’mize –zaten hepiniz beni çok eskiden beri tanıyorsunuz- edindiğim tecrübelerimi Düzce halkıma Düzce’me yansıtmaya çalışacağım. Mutluyum, gururluyum. Ak Parti’de bu benim 3. aday adaylığı başvurum. İnşallah bu aday adaylığı başvurum adaylığa dönüşür. Demiş olduğum gibi küçüklükten başlamış oluğum siyasi hayatımı İnşallah milletvekilliğiyle taçlandırmak istiyorum. Yapacak olduklarımı ben biliyorum. Ankara’yı tanıyorum, bürokrasiyi tanıyorum. Devleti tanıyorum. İnşallah bunu da Düzce’me hizmet olarak döndürmek için elimden gelen tüm gayreti göstereceğimi sizlere söylüyorum.”

Savunma Sanayii’nin önemli bir kaleminin yöneticisi konumunda olan Erkan Seçkin Savunma Sanayii’nin sağladığı katkılar ve milletvekilliğinin sağladığı katkıların hangisinin bu ülkeye daha katkılı olacağı hususunda ise:

“Savunma Sanayii vazgeçilemez, ülkemizin dünyaya ayak uydurmasıyla alakalı, çağı yakalamasıyla ve teknolojik gelişmelerin de en önde olduğu ve özellikle çok büyük bir yatırım gerektirdiği bir sektör. Milletvekilliğinin biliyorsunuz bir görev süresi var ve süresi bittiği zaman da insanlar o mücadelesini bir şekilde siyasette devam ettirebilir. Ama Savunma Sanayii ülkemizin vazgeçilmez bir unsuru. Allah nasip etti. Ben de Savunma Sanayii’nde önemli bir firmada Türkiye’nin en büyük Savunma Sanayii özel sektöründe yönetici vasfıyla da bir Düzceli olarak bu görevi yerine getiriyorum. Ülkemize milli manevi değerlere hizmet edebilme şansını da Allah bana nasip etti. Resmi bir sıfat olarak da milletvekili sıfatı da eğer ki bana tebliğ edilirse bunu pekiştirerek üstüne koyarak hizmetime devam etmek istiyorum.”

Seçkin, Düzcelilerin milletvekillerinden Düzce’de yaşamış, doğmuş, büyümüş ve Düzce’de ölecek gibi beklentileri hakkında şunları söyledi:

“Biz 180 yıllık Düzceliyiz. Atalarımız bu topraklarda dünyaya gelmiş, ben de Düzce’nin yetiştirdiği evladıyım. Düzce’nin sokaklarında elektrik direklerine bayrak asmaktan yetişmiş, o dönemin siyasi partisi Ana Vatan’da Gençlik Kolları Genel Başkanlığına kadar gelebilmiş yetişmiş bir Düzceli siyasetçiyim. İnşallah bunu da takdir ederler, ben de milletvekilliği görevini hakkıyla yapıp
Düzce halkına elimden gelen desteği yapmaya ve Düzce’me elimden gelen ne var ise tüm gücümle ortaya koymaya çalışırım.”