KASIM AKTAŞ (9)Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, öğrencilerin daha ferah ortamlarda eğitim görmesi için yapılan yatırımları yakından takip ediyor.

Bu yatırımlardan alınan ilk sonuç Kasım Aktaş Ortaokulu’yla oldu. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimiyle ve Hayırsever İş İnsanı Kasım Aktaş’ın katkılarıyla inşa edilen Kasım Aktaş Ortaokulu 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Etkinliği’ne ev sahipliği yaptı.

KASIM AKTAŞ (2)

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı ve İlköğretim Haftası etkinliklerine, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Cam Sahibi Hayırsever İş İnsanı Kasım Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, ilgili kurum müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.

KASIM AKTAŞ (4)

“Merkezde kalan okulları il dışına taşımamız gerek”

Törende konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, okulların il dışına yapılması için bakanlıktan yardım istediğini anlatarak şunları söyledi: “Bugün gerçekten çok mutluyum. Çünkü bundan 4 yıl önce belediye başkanlığı görevine başladığımda Düzce’nin merkezinde kalmış 3 okul tespit ettim. Bunlardan birisi Mustafa Kemal Ortaokulu idi. Bir diğeri İsmet Paşa Ortaokulu, bir diğeri de yıllardır yapılamamış Azmimilli İlkokulu idi. O tarihte görevli bakanımıza gittim. Dedim ki; ‘Sayın Bakan’ım Düzce’nin merkezinde kalmış üç okul var. Bunların makul mesafede Düzce’nin dışına taşımamız gerekiyor, bize yardımcı olun.’ Sayın Bakan’ımız bakanlık bütçesinden bahsetti. O zaman bütçenin buna müsait olmadığını söyledi. Konuşmamızın sonunda bir şey söyledi; siz yarısını yaparsanız ben kalan kısmını yaparım. Yani tamamlama ödeneği veririm dedi.”

KASIM AKTAŞ (15)

KASIM AKTAŞ (7)

KASIM AKTAŞ (14)

“KASIM BEY ‘BEN BUNU YAPACAĞIM’ DEDİ”

SIRALAMADA 43. OLDU SIRALAMADA 43. OLDU

Düzce’de eğitim yatırımları konusunda İş Adamı Kasım Aktaş’ın hemen işe koyulduğunu aktaran Başkan Özlü, bu yatırımın diğer iş adamlarına örnek olması temennisinde bulunarak şöyle konuştu: “Bakanlıktaki görüşmemizin ardından buraya geldim ve durumu müsait olacağını düşündüğüm hayırseverler kimler diye isim tespit ettim. Onlardan birisi Kasım Aktaş idi. Bakın Sayın Aktaş ile çok da büyük bir tanışıklığımız yok. Randevu istedim, verdi. Gidip durumu anlattım. Kasım Bey, 10 gün sonra geldi ve ‘ben bunu yapacağım’ dedi. İşin tuhaf tarafı; o gün Milli Eğitim Müdürü’müz okul 24 derslikli demişti, meğer 48 derslikliymiş. Ben Sayın Aktaş’a 24 derslikli dedim, 48 derslikli olmaz dedim. Bunu tamamlama ödeneğinden yapalım dedim. Gerçekten Kasım Bey hiç ikiletmedi kendisi. Bu okul Düzce’nin en büyük ortaokulu oldu. Kasım Bey çok teşekkür ediyoruz, Allah sizden razı olsun. Bakın güzel bir eser çıktı, kalıcı bir eser ortaya çıktı. Ben size müteşekkirim, bu davranışınızın diğer iş adamlarına da örnek olmasını, burada iş yapanlara örnek olmasını temenni ediyorum. Düzce’nin deprem sonrasında bazı okullarımızın yıkılması söz konusu oldu o bakımdan Düzce’nin birkaç Kasım Aktaş’a ihtiyacı var. Hayırlı olsun, çok mutluyum çok güzel bir gün. Düzce’mize hayırlı olsun, en büyük ortaokuldur burası. Biten işler, biten projeler ile çok mutlu oluyorum. Hepimize hayırlı olsun, herkese teşekkür ediyorum.”

KASIM AKTAŞ (12)

Törenin ardından davetliler okul binasını gezerek öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. İlköğretim Haftası Açılış Etkinlikleri halkoyunları gösterileri ve öğrencilerin ilk derse girmeleri ile sona erdi.