MİT Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde “Selman‐ı Farisi Taburu” isimli DEAŞ terör örgütünün Türkiye’de oluşturmaya çalıştığı yapılanmayla bağlantılı örgüt mensupları tespit edildi, İstanbul’da bulunan Yahudi ve Hristiyan İbadethanelerine yönelik keşif çalışmaları yürüttüklerinin anlaşıldı. Bunun üzerine MİT mensupları ve polisler, Düzce’nin de içerisinde bulunduğu 9 ildeki 39 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, düzenlenen “KAHRAMANLAR-37” operasyonunda 29 şahsın yakalandığı bildirdi.

Bakan Yerlikaya, “Terör Örgütleri ve onların iş birlikçileriyle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.” sözleriyle paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “MİT Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; “Selman‐ı Farisi Taburu” olarak adlandırılan DEAŞ terör örgütünün Türkiye’de oluşturmaya çalıştığı yapılanmayla bağlantılı örgüt mensuplarının tespit edilip, İstanbul’da bulunan Yahudi ve Hristiyan İbadethanelerine yönelik keşif çalışmaları yürüttüklerinin anlaşılması üzerine; İstanbul merkezli Ankara, Balıkesir, Bolu, Düzce, Kırşehir, Konya, Sakarya ve Samsun’da toplam 39 adrese eş zamanlı olarak düzenlenen “KAHRAMANLAR-37” Operasyonlarında; 29 şahıs yakalandı. Operasyonları düzenleyen MİT Mensuplarımızı ve Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin.

HALK OTOBÜSÜ VE HAFİF TİCARİ ARAÇ ÇARPIŞTI HALK OTOBÜSÜ VE HAFİF TİCARİ ARAÇ ÇARPIŞTI

Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz.”