Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumlu-Yorum’ programında, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne ilişkin dikkat çeken tespitlerde bulundu. Cumayeri eski Belediye Başkanı Recep Tuna’nın ağır ceza mahkemesinde devam eden davasına rağmen aday gösterilmesine karşılık Çilimli’de üst üste 3 dönem başkan seçilen ve çalışkanlığı ile ilçe sakinlerinin her daim takdirini kazanan Muhsin Yavuz yerine ‘Aday değilim’ diyen yardımcısının aday olarak ilan edilmesini eleştiren Ünsal, aday belirleme sürecine etkisi dolayısıyla AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’nun Sırat Köprüsü’nün tam ortasında olduğunu vurguladı. Halkta karşılığı olan adaylarla yola çıkan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ile İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in başarı şansının daha yüksek olduğunun altını çizen Ünsal, Düzce’nin 5 yıllık geleceğini belirleme noktasında seçmene “Aklı selim hareket etmekte fayda var.” çağrısı yaptı.

Düzce’de konuşulmayanların konuşulduğu program olan, Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü Ve Radyo Kent ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşarak Düzce’nin gündemini oluşturan, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu Yorumlu-Yorum programı ilgi ile takip edilmeye devam ediyor.

Yorumlu-Yorum programının pazartesi akşamındaki bölümünde Ünsal, önümüzdeki 31 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili gelişmeleri yine ilk kez izleyicileri ve dinleyicilerine duyurdu. ‘Yorumluyorum’ programında, ‘işimiz seçim, gücümüz seçim öyle bir gündemle yaşıyoruz.’ diyerek yerel seçimler hakkında konuşan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, hem Düzce Merkez’de hem de ilçelerdeki birçok adayı değerlendirdi.

Hasan Şengüloğlu-7

“Yerel seçimlerde hedef 10-0 mı?”

Cumayeri’nde AK Parti adayının Recep Tuna oluşunu ve Çilimli’de Yılmaz Yıldız’ın AK Parti adayı oluşunu eleştiren Ünsal, “ Cumayeri’nde AK Parti adayını açıkladı ve ‘Recep Tuna’ dedi. Recep Tuna hakkında ağır cezada bir yargılama süreci var. Adli kavramda bir kişi suçu ispat edilinceye kadar masumdur. Savcılık mütalaasında 9'la 22 yıl arasında bir hapis cezası isteniyordu, ama Recep Tuna aday gösterildi.  Çilimli’de ise kamuoyuna ‘Ben aday değilim. Ben Muhsin başkanla beraber yürürüm.’ diyen Yılmaz Yıldız’ı AK Parti aday gösterdi. Muhsin Yavuz'u göstermedi. Recep Tuna'yı aday göstermekle Muhsin Yavuz'u aday göstermemenin arasında bir soru ve bir mantık olmalı. Burada iki hassasiyet var. Yaklaşık 2028'e kadar 4 yıl Ayşe Keşir bu memleketin milletvekili. Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nda haziran ayında bir seçim yapılacak. Devam eder etmez, o parti içindeki hiyerarşide Cumhurbaşkanının tasarruflarında. Yerel seçimlerde hedef 10-0 mı? AK Parti’nin Düzce’de şu anda kaç belediyesi var; Düzce Merkez, Gölyaka, Çilimli, Beyköy ve Boğaziçi'nde belediyesi var. 5 tane var. 5, dörde düşerse, bu 5 üçe düşerse, ikiye düşerse Hasan Şengüloğlu Sırat-ı Müstakim Köprüsü’nün tam ortasında kalır.” açıklamalarında bulundu.

İlhami̇ Caboğlu-3

MECLİSİN AÇILIŞININ YIL DÖNÜMÜNDE ‘104’ SAYISINI OLUŞTURDULAR MECLİSİN AÇILIŞININ YIL DÖNÜMÜNDE ‘104’ SAYISINI OLUŞTURDULAR

“En riskli isimlerden biri Hasan Şengüloğlu”

İlçe ve belde adaylarının belirlenmesi sürecine etkisi nedeniyle AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’nun zor bir sınav vereceğini aktaran Ünsal, “Verilen tasarruf, gösterilen irade neticesinde Ayşe Keşir yine milletvekili. Hasan Şengüloğlu tam Sırat Köprüsü’nün ortasında kalır. En riskli isimlerden biri Hasan Şengüloğlu. AK Parti'nin İl Başkanı olarak kasım ayında bir seçim yapılacak. Oraya kadar gider mi, gitmez mi? Bu başarıya göre olur. Kendisi dışındaki 9 adayın belirlenmesinde Faruk Özlü'nün iki aday haricinde hiçbir tasarrufu yok. Tablo öyle görünüyor. Bu netice mükafat mı olur, cezalandırma mı olur onu zaman gösterecek.” dedi.

“Kitaplar dönüyor, dolaşıyor, onun kasasına akıyor”

MHP’nin Düzce’deki durumunu değerlendiren Ünsal, şöyle konuştu: “Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhami Caboğlu Kadir Gecesi doğmuş gibi bütün hesaplar, kitaplar dönüyor, dolaşıyor, onun kasasına akıyor, siyasi hesaplar kazançlar. ‘Neye göre diyorsun?’ derseniz bugün (12 Şubat) arkadaşlarım Gölyaka'ya gittiler. Vatandaşla iletişim kurdular ve Ahmet Çelik arkadaşımız kameraman Zeki Aşıkoğlu ile sahada çalışma yaptı. Benin gördüğüm intiba şu; Muzaffer Coşkun, Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı rahmetli Fehmi Coşkun'un oğlu. Hem kendisi inanmış, hem de Muzaffer Coşkun'a gönül verenler oy verecekler. Haberin detayı oncurtv.com’da var. Ayrıca İYİ Parti adayı eski Başkan Bekir Akbulut da birebir saha mücadelesini devam ettiriyor. AK Parti’de hareketlenme yok Gölyaka'da. Saha çalışması görülmemiş. Gölyaka'da Muzaffer Coşkun seçimi kazanacağına ve kendisine oy verecek olan insanların da tabiri caizse Muzaffer Coşkun'a inandığını gösteriyor.”

Ö Z C A N D A Ğ I S T A N L I

“İstanbul'da bir mahalle muhtarı 75 bin oy alıyor”

Düzce merkezde de siyasi rekabetin devam ettiğine dikkat çeken Ünsal, “Merkezde de AK Parti’de Faruk Özlü, İYİ Parti’de Mehmet Keleş, Yeniden Refah Partisi’nde Davut Güloğlu, MHP'de Yılmaz Eser, Deva Partisi’nde üç partinin ittifakı olarak Murat Caymaz sahaya indi. Devletin gücünü ve resmiyetin gücünü kullanarak birileri siyasi kazanç elde etmeye kalkıyor. Bu çok büyük kayıp olur, çok hızlı yayılıyor. Yani devlet gücüyle yapılan siyaset, farklı şekillerde polisin, zabıtanın, maliyenin kullanıldığı siyaset ters tepiyor. Çünkü bunlar insanların gönlünden çıkmak gibi bir eylemle sonuçlanıyor. Neticede seçime 57 gün kaldı. 57 gün sonra her şey ortaya çıkacak ama bir hassasiyet var. Burada Düzce'nin insanına baskı kurarak seçim elde edilmez. Bizim 10 tane belediyemiz var. Düzce merkezi topladığınız zaman 110 bin civarında sandığa gelen oy var. Belediye başkanı 40- 45 bin oy aldığı zaman çok rahat seçimi kazanabiliyor. İstanbul'da bir mahalle muhtarı 75 bin oy alıyor. Bu kadar büyütecek kadar da birbirimize baskı yapacak, kıracak, incitecek kadar da büyük bir şey değil. Bir mahalle muhtarının 75 bin oy aldığı yerde belki o oyu burada 3 aday alacak.” açıklamalarında bulundu.

53305 Removebg Preview

“Hayat niyetle nasip arasında yaşanırmış”

‘Lider olan insanlar kendilerine gelen bilgi ve tasarrufu çok daha iyi irdelemeli. Onun için güveneceği insanlar olmalı.’ diyerek irade sahiplerine seslenen Ünsal, “Sonuç itibariyle 31 Mart seçimlerinden sonra Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, ‘Örgütün sözü geçer.’ diyerek bir aday ortaya koydu. O örgüt 31 Mart akşamı ne kadar biliyor, ne kadar söz geçiyor görülecek. Hasan Şengüloğlu da bu seçimlerde adaylar belirlenirken heyecandan masaların üzerine kadar çıktı. AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu‘yla Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özcan Dağıstanlı Sırat Köprüsü’nün ortasında mı kalır, düşer mi? Bunu bilmiyoruz. İkisi de büyük risk aldı. Burada en şanslı İl Başkanı İlhami Caboğlu ile İYİ Parti'nin İl Başkanı Yunus Özay Er. Artık ne kadar neticelendirir bu şansı sandığa ne kadar yansıtırlar? Onu bilmiyorum. Hayat niyetle nasip arasında yaşanırmış, niyetinde ne varsa nasibinde o olurmuş. Onun için aklı selim hareket etmekte fayda var. Siyasetin ve hayatın okulu yok. Yaşayarak öğreniyoruz.” ifadelerini kullandı.