TÜRKİYE VE CEZAYİR ARASINDAKİ DİPLOMATİK İLİŞKİLER İLERİ TAŞINACAK TÜRKİYE VE CEZAYİR ARASINDAKİ DİPLOMATİK İLİŞKİLER İLERİ TAŞINACAK

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu “Güne Merhaba” programının konuğu oldu. Programda, Düzce’nin ekonomisine yönelik değerlendirmelerde bulunan Öztürk, Düzce’nin sanayiye doyduğunu kaydederek, tarım ve turizm konusunda önemli çalışmalar yaptıklarının altını çizdi.

“Düzce ekonomi ve yatırım bakımından şanslı bir il”

Düzce’nin ekonomik ve yatırım anlamında şanslı bir olduğunu dile getiren Öztürk, “Şöyle ki, en son olarak Ulaştırma Bakanı geldiğinde, Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi'nin otoban girişiyle ilgili görüştük. Kendisi de, sağ olsun, teknik ekiplerini görevlendirdi. Bizim teknik ekiplerimizle birlikte bir çalışma yapıyorlar. Olacak. O olduğunda, yaklaşık yetmiş tane daha fabrikanın temeli atılacak. Biz, aslında Düzce olarak gerçekten çok şanslı iliz. Hem coğrafi olarak cennetten bir köşede yaşıyoruz. Ve bunun bilincinde olmamız lazım. Hem de hem tarım ekonomisi var bizde, hem sanayi ekonomisi var” dedi.

“Ankara ve İstanbul’un ortasında olmamızın meyvelerini topluyoruz”

Düzce’nin sürekli gelişme kaydetmesi için çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Öztürk, “Bundan sanayiciden zaman zaman şikayet edip muzdarip de olabiliyorlar. Diyorlar ki, "Biz de haziran temmuzda fabrikayı kapatıp Ekimde kasımda açsak ancak gerilir. Niye herkesin ya Mısır'ı var, ya fındığı var, ya şeyi var?" Yani bir ek gelir avantajımız var. Ama Düzce sanayide bugün geldiği nokta ve yeni açılacak organize sanayilerle geleceği nokta gerçekten hep yıllarca dedik ya, işte Ankara'yla İstanbul gibi iki metropolün arasında bir iliz diye bunun meyvelerini toplamaya başlayacağı bir döneme girdik şu anda” ifadelerini kullandı.

“Hem tarımda, hem de turizm de gelişme kaydedeceğiz”

Tarım ve turizm konusunda önemli çalışmalarının olduğunu belirten Öztürk, kon uşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bakın, bütün dünyada bugün yine bir ekonomi programında, işte Avrupa'nın içinde bulunduğu ekonomik resesyondan bahsediliyordu. Bizim hala ihracatımız devam edebiliyor. Bunu da işte her gün yeni açılan fabrikalardan görüp takip edebiliyoruz. Biz, mevcut sanayi alanlarının dışında yeni bir sanayi alanı açılsın istemiyoruz. Biz, artık Düzce'nin tarım ve turizmde ilerlemesini istiyoruz.Bununla alakalı da, biliyorsunuz il özel binasında yeri tahsil edildi. Yani tarımda hem kırsal kalkınmaya hem de hayvancılığa, turizme ciddi destekleri olan bir kuruluş. Bilmeyen varsa, buradan da söylemiş olalım, vatandaşlarımız bundan faydalanabilirler. Hem hayvancılığa, hem ziraate, hem de turizme çok destekleri var. Yine sayın bakanımızın, Doktor Faruk Özlü'nün de bu konuda, biliyorsunuz, teknik elemanlarla yapılan bir çalışmaları var.”

“Turizm mastır planı yapıyoruz”

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce TSO’nun turizm kon usunda ortak çalışma içerisinde olduğunu hatırlatan Vekil Öztürk, son olarak şu ifadelere yer verdi:

“Yeni turizm müdürümüzle birlikte bir turizm master planı hazırlanıyor. Biz, ekilecek bir karış yer kalmasın. Bunu eken vatandaşlarımız da bunun karşılığını alsın istiyoruz ve bununla alakalı planlama yapıyoruz. İşte turizm master planı yapılıyor. Tarımsal çeşitlilik konusunda, buradan tarım müdürümüzü de tebrik edelim. Gerçekten çok gayretli. İyi çalışmaları var. Biz de takip ediyoruz. Zaman zaman da bir ara gelip istişare de ediyoruz. Hem fındıkta verimi artırmakla alakalı, hem de alternatif ürün üretmekle alakalı. Ben, yine Düzce'de yaşayan, ailesiyle birlikte yaşamaktan başka hiçbir planı olmayan birisi olarak söylüyorum. Düzce'nin havasını, suyunu, coğrafyasını kirletmeyecek. Bundan sonra tarım ve turizm üzerinde yürüyecek yatırımcılarla alakalı çalışmamız var. Bunun da işte Ankara ayağını Sayın Genel Başkanımız Ayşe Keşir hanımefendi de takip ediyor. Birlikte de takip ediyor ve bundan sonra böyle olsun istiyoruz.”

HABER: Savaş ARI