Asar Deresi’nin şehrin yeni cazibe merkezine dönüştürülmesi hedefiyle başlatılan rekreasyon projesi kapsamında yol güzergahları yeniden düzenleniyor. Gece-gündüz durduraksız devam eden ve ulaşım konusuna hassasiyet gösterilen proje doğrultusunda trafiğe açılacak Mimar Sinan Caddesi’nde asfalt çalışmaları gerçekleştiriliyor.

14120 Asar Yol Guzergahi 3

Kurumdan yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan bilgilendirme şöyle: “Düzce Belediyesi’nin büyük yatırımlarından biri olan ve Başkan Faruk Özlü’nün şehrin çehresini değiştirmek hedefi doğrultusunda hazırlanan ‘Asar Deresi Rekreasyon Projesi’ hızla ilerliyor.

14119 Asar Yol Guzergahi 1

3 etaptan oluşan projenin Küçüksü Köprüsü ile Şaguç Köprüsü arasında kalan 430 metrelik birinci etabında yürütülen çalışmalar kapsamında, amfi basamaklar ile asma köprülerin tabliye ve kemer montajları tamamlanırken, restoran inşaatı ile eş zamanlı olarak dere içi ve kenarında yaya yürüyüş yollarının yapımına da başlandı. Yeşil alan düzenlemesinin de yapılacağı çalışmalar kapsamında yol güzergahları da yeniden düzenleniyor. Rıhtım Sokak, Meydan Sokak’ın girişinden itibaren trafiğe kapalı hale getirilirken, araç trafiğinin akacağı Mimar Sinan Caddesi’nde ise asfalt çalışmaları yapılıyor.

ALBAYRAK: “SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İÇİN GEREKLİ TALİMATLARI VERDİ” ALBAYRAK: “SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İÇİN GEREKLİ TALİMATLARI VERDİ”

14121 Asar Yol Guzergahi 6

Asar Deresi’ni cazibe merkezine dönüştürecek projenin birinci etabında son aşamaya gelinirken, akabinde de ikinci ve üçüncü etapların yapımına başlanacak.”