Düzcespor Başkanı Gökhan Kapoğlu’nun, Amatör Kümeden alarak 2. Lige kadar yükselttiği Düzcespor’da, verilen sözlerin tutulmadığı, başkan ve yönetimin maddi manevi yalnız bırakıldığı gerekçesiyle Başkan Kapoğlu ve yönetimi geçtiğimiz sezonun tamamlanmasının ardından istifa ettiklerini açıklamışlardı.

WhatsApp Image 2023-07-11 at 12.09.50

Şartlar ve koşullar ne olursa olsun Düzcespor’u tribünlerde destekleyerek takımın başarısına katkı sunan Düzcespor taraftar grubu Kırmızı Şimşekler, başkan ve yönetimin istifasının ardından Düzcespor’un içerisine düştüğü belirsizlikten bir an önce kurtarılması için, Anıtpark Meydanı’nda bir basın açıklaması düzenledi.

BAŞKAN KİRAZ’DAN TÜM ŞEHRE AÇIK ÇAĞRI

Grubun başkanı Emir Kiraz önderliğinde düzenlenen basın açıklamasına, Düzcespor’un en büyük taraftar grubu Kırmızı Şimşekler tam kadro katılım sağladı.

Başkan Kiraz, yaptığı konuşmada, yıkılan stadın takım başarısına olan olumsuz etkisinden, amatör kümeden 2. Lig yolculuğuna kadar birçok konuya değinerek Düzce Valisi, Düzce Belediye Başkanı, Milletvekilleri, siyasiler ve iş dünyasına seslendi.

Kiraz, Düzcespor’un Düzce’nin en büyük markası olduğunun altını çizerek sahip çıkılması çağrısında bulunduğu açıklamasında şunları söyledi:

“Öncelikle şehrimizde yaşanan sel felaketi dolayısı ile selden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun der, böyle felaketlerin bir daha yaşanmamasını temenni ederiz. Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım, mülki amirler diye başlamak isterdim ama Düzcesporumuz’un yanında olmayanlar ne yazık ki basın açıklamamızda kırmızı şimşekler taraftarlarının da yanında olmamışlardır.

WhatsApp Image 2023-07-11 at 12.09.21

Değerli Düzcespor severler; Düzce sporsuz bir Düzce düşünülemez. Her şehirde olduğu gibi Düzce’mizde de, şehrimize has kültürlerimiz vardır; o şehrin adını taşıyan bir futbol kulübü ise olmazsa olmazlardandır. 1967 yılından bu yana şehrimizin tanıtımında önemli rol oynayan ve şehrimize taşıdığı sayısız kupalarla büyük başarılar elde etmiş koca çınarımıza borcumuz var. Şimdi tamda bu borcu ödeme zamanıdır; son dönemde Düzcesporumuz’da büyük belirsizlikler vardır. Takımın maddi manevi tüm yükünü 3 sezondur çeken Başkanımız Gökhan Kapoğlu ve yönetiminin istifa etmesiyle koca çınarımız bir kez daha sahipsiz kalmıştır. Düzcesporsuz bir Düzce asla düşünülemez.

“STAD YIKILDI ŞAMOİYONLUKTAN UZAKLAŞTIK”

Özellikle sezon ortasında Düzcespor stadını yıkarak şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Düzcesporumuz’u bir anda şampiyonluktan uzaklaşmış, bırakın play-off oynamayı nerede ise küme düşme potasına kadar gerilemiştir.

Bu süreçte takımımız arkasındaki en büyük gücü olan taraftarını kaybetmiştir. Elini değil nerede ise bütün gövdesini taşın altına koyan Başkanımız ve yönetim kurulumuz maddi ve manevi yalnız bırakılmıştır.

“BAŞKAN KAPOĞLU VE YÖNETİM YALNIZ BIRAKILDI”

2 ALTIN PUAN KAYBETTİ… 2 ALTIN PUAN KAYBETTİ…

Özellikle sosyete pazarı ve otopark gelirlerinden muaf tutulan başkanımız ve yönetim kurulumuz bütün zorluklara rağmen takımı 2.ligde tutmuştur. Bundan sonra yapılması gereken Başkanımız Gökhan Kapoğlu ve yönetimine sahip çıkmaktır. Hiçbir geliri olmayan Düzcespor yönetimi istifa etmek zorunda kalmıştır.

Amatör ligin kapısından aldığı koca çınarı bütün zorluklara rağmen 2.lige taşıyan başkanımız bu süreçte yalnız kalmıştır.

Yapılması gereken açık pazar büfeler ve otopark gelirlerinin Düzcesporumuz’a devredilmesidir. Transfer sezonu açılmış birçok takım transfere başlamıştır. Biz ise başkansız yönetimsiz ve hocasız bir şekilde belirsizliğe sürüklenmekteyiz. Yapılması gereken mevcut başkanımız Gökhan Kapoğlu ve yönetimini ikna edip kongrede tekrar aday olmalarını sağlamaktır.

“Sen-ben yok! Düzcespor var!”

Aksi takdirde takım kayyuma kalacaktır. Daha önceki yıllarda da kayyuma kalan takımımız amatör lige kadar düşmüştür. Düzce'nin Sayın Vekilleri, Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım, Mülki Amirlerim, STK'lar il Başkanlarım, Oda Başkanlarım ve değerli İş İnsanları, Gün birlik günüdür. Unutulmamalıdır ki birlikten kuvvet doğar; sen-ben yok! Düzcespor var. Koca çınarımızın çatısı altında birleşelim ve Düzcespor’u hak etiği yere taşıyalım.”

WhatsApp Image 2023-07-11 at 12.09.35

Haber – Ahmet Çelik