Genç nesilleri bağımlılıktan korumak, yetişkinlerde çocuk ve gençlerin sanatsal perspektifinden bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla bu yıl 10'uncusu düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması”nın ödül töreni düzenlendi. Koronavirüs pandemisi önlemleri kapsamında çevirim içi olarak Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

REKOR KATILIM

Edebi ve görsel olmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirme yapılan yarışmaya, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler rekor düzeyde bir katılımla 539 bine yakın eserle başvurdu. Türkiye çapındaki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde uygulamaya geçirilen, bağımlılık temalı "görsel eser" ve "edebi eser" kategorilerinde dereceye giren 18 eser ödüllendirildi.

DÜZCE’YE BÜYÜK GURUR

Düzce İl Mili Eğitim Müdürlüğü de yarışmaya bin 361 eserle katılım sağladı. İlkokul kademesi edebi eser dalında binlerce eserin arasından Çilimli Şerefiye İlkokulu 4/B sınıfı Öğrencisi Yunus Varol Türkiye Üçüncüsü olarak Düzce’ye büyük bir gurur yaşattı.

Müdürlük başarılı öğrenciyi, “İlimize büyük bir gurur yaşatan öğrencimiz Yunus Varol'u, öğrencimizin öğretmeni Hafize Bakırkaya'yı, ailesini ve emeği geçen herkesi kutluyor, öğrencimizin başarılarının devamını diliyoruz” sözleriyle tebrik etti.

HABER: Mehmet GÜNESEN