Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kenti dünyaya tanıtmak için ilkini geçen yıl düzenlediği Dünya Düzce Günleri’nin ikincisi yarın başlıyor. Bu yıl da festival havasında geçmesi beklenen etkinlik, 1-8 Ağustos tarihlerinde Anıtpark Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

KÜLTÜR İŞLERİ MÜDÜRÜ SARICAN HER AŞAMASIYLA TİTİZLİKLE İLGİLENDİ

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Burçin Sarıcan’ın her aşamasıyla titizlikle ilgilendiği organizasyonda Türk Müziği’nin farklı türlerinde başarılı isimler sahne alacak. Bölgenin en uzun soluklu festivalinde Anıtpark’a kurulacak sahnede Hüsnü Şenlendirici’den Niran Ünsal’a, Burak King’den Demet Akalın’a her yaştan vatandaşa hitap edecek isimler yer alacak.

FormatFactory11856-genel-1

Bu yıl da dolu – dolu geçmesi beklenen organizasyonun tüm hazırlıkları tamamlanırken, etkinliğin ilk günü gençlerin sevdiği yeni nesil pop sanatçısı Semicenk sahne alacak.

Düzceliler’e hem motivasyon sağlayacak hem de ilin ekonomisini canlandıracak büyük organizasyona çevre il ve ilçelerden de katılımın yoğun olması bekleniyor.

FormatFactory11857-genel-3

Öncü Haber ekibine ‘Dünya Düzce Günleri’ ile ilgili düşüncelerini aktaran Düzceliler, etkinlikten duydukları memnuniyeti şöyle kelimelere döktü:

“Düzce’ye çok şey katacak”

IMG_3691

KORKUYA KAPILANLAR KENDİSİNİ DIŞARI ATTI KORKUYA KAPILANLAR KENDİSİNİ DIŞARI ATTI

Ömer Güler: Turizm bölgelerinin genelinde deniz olan yörelerde bu tür organizasyonlar oluyor. Deniz turizminde yararlanıyorlar, ama bizim Düzce’miz de çok güzel. Dışarıdan insanların gelebileceği yerler var, bunların tanıtımı çok önemli. Çok güzel yaylalarımız, göllerimiz var,  bu tarz yerlerimiz bol. Tabii ki burada sayın belediye başkanının Konuralp'teki Antik Tiyatro alanında yapmış olduğu çalışmalar bize çok şey katacaktır, diye düşünüyorum. Tabii ki burada tanıtım çok önemli. Bunun başına dünya diye konulmuş, fakat dünyaya nasıl tanıtırız onun öncesinde Türkiye’ye tanıtımı yapmak lazım. Dışardan gelen turist diyelim, yerli diyelim veya yabancı diyelim, Düzce’deki esnafa çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

“Bu tür etkinliklerin çoğalması lazım”

IMG_3693

Yaşar Coşar: Ben Düzce’ye İngiltere’den geldim. Düzce’nin merkezi güzel fakat etkinlikler zayıf. Bu tür etkinliklerin çoğalması lazım. Belediye başkanımıza güveniyorum, onun da yaptıklarını takdir ediyorum.

“Belediye Başkanına teşekkür ediyorum”

IMG_3696

Mehmet Anaç: Öncelikle Düzce’ye ve Belediye Başkanına çok teşekkür ediyoruz dünyaya Düzce’yi tanıttığı için, böyle bir aktivite olduğu için. İnşallah olaysız geçer.

HABER: Savaş ARI