31 Mart seçimleri öncesi çalışmalarını sürdüren Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, tüm mahalle gezilerini tamamladı. Mahalle ziyaretlerinde ikinci tura çıkan Başkan Özlü, Beyciler Mahallesi’ndeki çadır toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi.

1-262

Belediye Meclis Üyesi Adayları ve parti teşkilatı ile birlikte seçmenlerinin karşısına çıkan Özlü, 5 yıllık belediye başkanlığı döneminde 2 yıl süren pandemi, 2 sel ve bir deprem afeti yaşandığını ifade ederek, “Doğal afetlerin neredeyse tamamını yaşadık. Pandemi süresince 3,5 milyon maske ürettik. Düzcelilere bilabedel dağıttık. Tarihsel süreci değerlendirirken bir kural vardır. Her olay kendi zaman dilimi içindeki şartlara göre değerlendirilir. Pandemiyi de o süre içerisindeki şartlarımıza göre değerlendirelim. Bu geçen 5 yılın yaklaşık yarısı doğal afetlerle geçti. Diğer yarısı bizim çalışma zamanımızla geçti. Bu süre içerisinde de Düzce genelinde yapılamaz, dokunulamaz denilen ne varsa hepsini yapmaya çalıştık ve yaptık. Bugün geriye baktığımızda görüyorum ki bundan 5 yıl önce aklıma ne koyduysam, ne yapmayı planladıysam hepsini yaptım” dedi.

İÇME SUYU ALTYAPISINA 2,5 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

4-155

Temizlik ve ulaşım başta olmak üzere Düzce’nin birçok sorununu ele aldığını anlatan Özlü, bir diğer sorun olan içme suyu konusunda da projelerin yapıldığını, kaynağının hazırlandığını ve ihalenin yapılmasının akabinde çalışmaların başladığını anlattı. Özlü şunları söyledi: “İçme suyunda sıkıntımız var. Projelerimizi yaptık, kaynağını bulduk, ihalesini gerçekleştirdik. 173 milyon lira bedelle ana hatları değiştirdik. 750 milyon lirayla Düzce’ye yeni bir arıtma tesisi kuruyoruz. 45 milyon Euro’luk bir yatırım ile şehrin bütün içme suyu şebekesini yenileyip, yağmur suyu altyapısını yapıyoruz. 5 yıl önce kafamıza koyduğumuz, planladığımız işleri bugün yapıyoruz” dedi.

"DAVASINA İHANET ETTİ” "DAVASINA İHANET ETTİ”

“DÜZCE’YE KİM FAYDA SAĞLAR ONA BAKALIM”

31 Mart seçimlerinin, Düzce’nin geleceği açısından öneminden söz eden Başkan Faruk Özlü, “31 Mart’ta Düzce’nin geleceğine yönelik bir tercih yapacağız. Bu 5 yıl boşa mı gitsin, dolu dolu bir 5 yıl mı olsun buna karar vereceğiz. Oylarınızı Düzce’nin geleceğinden yana kullanın. Burada bireysel düşünmeyelim. Bu şehre, Düzce’ye kim fayda sağlar ona bakalım. Sizlerden rica ediyorum. Oy vermenin vebalini yerli yerinde, düzgün bir şekilde kullanalım. Bu şehirde önemli bir değişim olduğunu, şehrin merkezine gidin bakın ve orada görün. Bu şehir sınıf atlıyor, bir üst lige çıkıyor. 31 Mart’ta sizlerden destek istiyoruz. Bu kardeşinizi unutmayın, bize destek olun” ifadelerini kullandı.

Başkan Özlü ayrıca, Meclis Üyesi Adaylarından Şendoğan Tekin’in organizasyonunda bir kafede Yığılcalı vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

“YAPTIKLARINI BEĞENİYORUZ, SİZİNLEYİZ BAŞKANIM”

Başkan Özlü, mahalle ziyaretlerinin ardından Atatürk Bulvarı esnafına misafir oldu. Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyetlerini sürdüren esnaflar ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Özlü, “100. Yılda Düzce İçin 100 Proje” başlığı altında hazırladığı proje kitabını Düzcelilerle paylaştı. 5 yıllık belediye çalışmalarından bahsederken, “Düzce’de seçildiğim günden bu yana tam zamanlı belediye başkanlığı görevimi yürütüyorum. Bu şehirde en fazla görevinin başında olan başkan benim, çünkü benim evim Düzce” şeklinde konuştu.

0Ea80318 D8E5 40B3 9005 399Da2D1A0Ad

“SİZ DÜZCE’MİZ İÇİN BİR ŞANSSINIZ, İNŞALLAH BUNU İYİ DEĞERLENDİRİRİZ”

Esnaflarla hasbihal ederek belediye hizmetleri hakkındaki fikirlerini dinleyen Başkan Özlü, vatandaşların kendisine gösterdiği ilgiden memnuniyet duyarken vatandaşların ortak söylemi; “Siz Düzce’miz için büyük bir şanssınız, yaptığınız hizmetleri beğeniyoruz, destekliyoruz. Düzceliler olarak umuyoruz ki bu şansı iyi değerlendiririz. Düzce’nin size bir dönem daha ihtiyacı var” şeklinde oldu.