25 yıllık kariyer hayatının tamamını otomotiv sektöründe geçiren Utku Tekgül, Assan Hanil’de Metot Mühendisliği, Ford Otosan’da Kalite Güvence Mühendisliği tecrübelerinin ardından, Toyota Motor Europe’da 2001 yılında Mühendis olarak başlayan kariyerine 2017 yılına kadar çeşitli kademelerde devam etmiştir. Bunların arasında 2006 – 2009 yılları arasında Toyota Motor Europe Brüksel Merkez Ofisi’nde yapmış olduğu Proje Müdürlüğü de yer almaktadır.

TBSTR_Baskani_Utku_Tekgul_4

2017 yılında Toyota Boshoku Türkiye’de Fabrika Yönetim Grubu Genel Müdürü olarak çalışmaya başlayan Tekgül, 2021 yılından bu yana TB Sewtech Turkey’de Başkan Yardımcısı ve Yönetim Grubu Genel Müdürü olarak görev alıyordu.

TBSTR_Baskani_Utku_Tekgul_3

Aslen Hendek doğumlu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Tekgül, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon yüksek lisans derecesine sahiptir.

TBSTR_Baskani_Utku_Tekgul_2

Tekgül, 1 Nisan 2023 itibariyle Toyota Boshoku Türkiye’de Başkan olarak göreve başlayan ve TB Sewtech Turkey’in kuruluşundan bu yana önemli katkılar sağlamış olan Hakan Konak’tan Başkanlık görevini devraldı.

TBSTR_Baskani_Utku_Tekgul_1