Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde bu yıl 12.’si düzenlenen YÖREX Fuarına, Düzce TSO Koordinesinde bu yıl Düzceli firmalar tarihinde ilk kez büyük ilgi gösterdi. Uluslararası ekonomi dünyasında ‘ bacasız sanayi’ olarak gösterilen turizmden Düzce’nin de geniş pay alması için Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başta olmak üzere, Düzce Valiliği ile Düzce Belediyesi tarafından kurulan stantlar fuar merkezinin gözdesi oldu.

Fuar ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna değerlendirmelerde bulunan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce’nin tanıtılması için kendilerine destek veren Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başta olmak üzere diğer kurumlara da teşekkür etti.

erd

“355 bin kişiyi fuarımıza kabul ettik”

“Bu yıl muhteşem bir fuar gerçekleştirdik” diyen Bıyık,  “YÖREX Fuarı, Ticaret Odaları için çok önemli. Bu yıl muhteşem bir fuar gerçekleştirdik. Fuarda Faruk Özlü’nün, valimizin ve rektörümüzün çok büyük emekleri var. Akçakoca’da üniversitede turizm bölümündeki öğrencilerin de hocalarımızın da çok büyük desteğini aldık. Oradaki sunumlarda yer aldılar. Valimiz ve rektörümüz stantta yer aldı, misafirleri beraber ağırladık. Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Siyah pirincin üretimini Çilimli’de gerçekleştirdi. Coğrafi işaretini alıyor şu anda. Fuara katılanların beğenisini kazandı. Yaklaşık 355 bin kişiyi fuarımıza kabul ettik” ifadelerine yer verdi.

“Düzceli firmalar fuarda ticari bağlantı yapma imkanı buldu”

Fuara katılan bazı Düzceli firmaların ticari anlaşmalar yapma imkanının bulduğuna dikkat çeken Bıyık, “Düzce’de iş yapan üretim yapan bütün Ticaret Odası mensuplarını fuara getirdik. Tüm üyelerin naklini biz sağladık. Antalya Vali Yardımcısı fuara geldiğinde ‘Düzce stantları bu fuara damga vurdu’ dedi. Oradaki sıcakları hazırlayan Ethem şefimize çok teşekkür ediyoruz. Oradaki ticaret odası personellerimiz ve basın mensupları Düzce’de ve tüm Türkiye’ye PR çalışması yaptılar.  Alınan olumlu tepkiler ve firmalarımızın yaptığı bağlantılar, satışlarda da gösteriyor. Birlik içinde olmaya çalışıyoruz. Antalya fuarında da bu birlikteliği sağladık. Bu birlikteliği görenler hayran kaldı. Düzce’yi çok daha iyi yerlere taşıyacak. Ankara fuarımız vardı. Sayın bakanımızın kabul etmesiyle Düzce Belediyesi’yle beraber katıldık. Bakanımız konuşma yaptı, plaket takdim edildi. Kendisiyle beraber stantları gezdik. Düzce adına onur verici. Turizm adına çok önemli bir faktör. Akçakoca ticaret odasının da çok katkıları oldu” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI