banner851

banner614

1 BUÇUK YIL ARANIN ARDINDAN YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Düzce’de Kovid-19 salgını tedbirleri alınarak tüm hazırlıkların tamamlandığı okullarda yaklaşık bir buçuk yıllık aranın ardından, haftada 5 gün yüz yüze eğitim bugün başladı. Öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenecek. Öğrenci ve veliler için böyle bir kural bulunmuyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de, yayımladığı mesajda, yeni eğitim öğretim yılında Düzce’deki tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

banner619
Eğitim 06.09.2021, 10:33 08.09.2021, 19:51
620

Düzce’de 2021-2022 yüz yüze eğitim dönemi, koronavirüs salgını gölgesinde başladı. Pandemi nedeniyle yaklaşık bir buçuk yılı aşkın süredir uzaktan eğitim gören öğrenciler, ilk ders zilinin çalması ile sınıflarına koştu.

Düzce’de, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirlerinin alındığı okullarda, tüm kademe ve sınıf seviyelerindeki binlerce öğrenci, salgın öncesinde olduğu gibi haftada 5 gün yüz yüze eğitime katılacak. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla il genelindeki okul ve kurumlarda Covid-19 tedbirleri alınarak kantinler ve yemekhaneler ise açıldı.

Başkan Özlü Öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi

Yeni eğitim, öğretim yılı ile ilgili mesaj yayımlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitim başlıyor. Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.  Sağlıklı ve sürekli bir eğitim için aşı olmayı ihmal etmeyelim” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
Kemal 3 hafta önce
Sn vali ve belediye başkanı keşke bugün toki mehmet akif ersoy okulu önündeki kaosu ve izdihamı görseydi. 5 yıl istanbulda yaşadım böyle kepazelik görmedim
DÜZCE 3 hafta önce
Herkes Deve kuşu gibi kafasını kuma gömüyor. Sanki hiç hastalık yokmuş gibi okullar açılıyor. Insan az birşey aklını işletir. Biz yaptık oldu diye bu mikrop yok olmaz. Sadece maskenin çocuğunuza vercegi zararı bir araştırın.
kurallara uyalım 3 hafta önce
herkes aşısını olmanı yeni bi kısıtlama kimse kaldıramaz herkes kurallara uysa böyle bir sıkıntı yaşanmaz inşAllah şu illeten yakında kurtuluruz ...