Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu yaşanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Türkiye Cumhuriyeti sağlam temeller üzerine kurulmuştu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” adı altında dünya çocuklarına armağan etti.

Whatsapp Image 2024 04 22 At 15.07.28 (1)

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104’üncü yıl dönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yarın tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de düzenlenecek törenlerle kutlanacak. Öncü Haber ekibi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde, çocukların coşkusuna ortak olmak için Özel Nesibe Aydın Yıldızlar Okulu’na gitti.

Whatsapp Image 2024 04 22 At 15.07.27

Kutlamalar öncesi son provalarını yapan minik öğrenciler, yaşadıkları coşkuyu Öncü Haber mikrofonuna şu şekilde anlattı:

BAŞKAN ÖZLÜ DE KEYİFLİ ANLARA ORTAK OLDU BAŞKAN ÖZLÜ DE KEYİFLİ ANLARA ORTAK OLDU

Whatsapp Image 2024 04 22 At 15.07.25

Ada: “Çok mutlu ve heyecanlı hissediyorum.”

Umut: “Gösteri için heyecanlanıyorum, çubuk ve davul gösterisi yapacağım.”

6-68

Mete: “Heyecanlı ve mutlu hissediyorum.”

Nehir: “Çok heyecanlıyım ve çok mutluyum.”

Çocuk 1-1

Meryem: “Kendimi heyecanlı hissediyorum”

Ada: “Çok mutluyum heyecanlıyım, her şeyin güzel geçeceğini umuyorum. 23 Nisan Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayram, bu bayramı çok seviyorum.”

5-117

Kaan: “Kendimi mutlu hissediyorum, her şeyin güzel geçeceğini umuyorum”

Sıla: “Yarın için çok mutluyum, gösteriler için heyecanlıyım. Atatürk’ün bize armağan ettiği bir gün.”

4-173

Mehmet Eymen: “Kendimi mutlu ve heyecanlı hissediyorum. Atatürk TBMM’yi kurarken, bugünü de çocuklara bayram olarak hediye etmiş, o yüzden bugünün anlam ve önemi çok fazladır.”

3-229

Öykü: “Yarın 23 Nisan, çok heyecanlıyım, gösterilerin güzel olacağını umuyorum. Atatürk çocukları çok sevdiği için, böyle bir bayram hediye etmiş, onu çok seviyoruz.”

Azra Melis  : “Yarın 23 Nisan olduğu içinde çok heyecanlıyım ve içimde bir mutluluk var. Gösterilerimiz umarım iyi geçer. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bugünü bizler için armağan etti.”

Haber: Zeki Aşıkoğlu- Liva Nur Ünsal

Kamera: Zeki Aşıkoğlu