banner851

banner955

2023’E EMİN ADIMLARLA…

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Uygulamaları kapsamında uygulamada karşılaşılabilecek zorluklar ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı çalıştaylar, Düzce’nin ilçelerinde tamamlandı. Sıra il çalıştayında… 17 Ocak’ta yapılacak geniş katılımlı il değerlendirme toplantısı ile Çalıştay Faaliyeti İl Raporu oluşturulacak.

Eğitim 13.01.2019, 11:27 13.01.2019, 15:51
533
banner1032

Her bakanlık gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nın da faaliyetler yürüttüğü 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları kapsamında Düzce’de çalıştaylar devam ediyor. Bu doğrultuda 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nin tüm eğitim kurumlarında hayata geçirilmesi hedefiyle düzenlenen çalıştayların Düzce ayağında ilçelerin ardından sıra il çalıştayına geldi.

Konuya ilişkin Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı bilgilendirmede, “7-11 Ocak 2019 tarihleri arasında ilçelerimizde yapılan, 14-15 Ocak 2019 tarihleri arasında ise il merkezinde düzenlenmesi planlanan çalıştaylarda, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nin ilimiz okul ve kurumlarında hayata geçirilebilmesi için temel felsefesi, politikası, hedefleri uygulamada karşılaşılabilecek zorluklar ve farklılıklar görüşülerek, çözüm önerileri ve uygulama süreci öncesinde yapılması gereken ön hazırlıkların belirlenmesi için komisyon çalışmaları yapılacaktır. İlçelerimizde Temel Eğitim Komisyonu, Akademik Ortaöğretim Komisyonu, İmam Hatip Okulları / Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Komisyonu Hayat Boyu Öğrenme / Özel Eğitim Komisyonu olmak üzere 4´er komisyon oluşturulmuştur. 14-15 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenecek il çalıştayı için ise ortalama 15 kişilik 15 komisyon oluşturulmuştur. 17 Ocak 2019 tarihinde yapılacak geniş katılımlı il değerlendirme toplantısı ile Çalıştay Faaliyeti İl Raporu oluşturulacaktır. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Uygulamaları ilçe çalıştayları tamamlandı.”

HABER: C. ÜSTÜNER 

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (4)
Vizyona bakalım... 4 yıl önce
Vizyon misyon hertarafımızdan akıyor. Dünya bizi kıskanıyor. Yerli uçamızla, otomuzla havamızı bastık, üstüne de yazlık, kışlık, uçan sarayımızı yaptık..Halk aç kalmış kimene
vatandaş 4 yıl önce
Meslek liseleri kan ağlıyor. Bu sene 9. Sınıf öğrencileri geçen seneye göre yarıya düştü neredeyse her okulda. Anadolu liselerinin kontenjanlari eski haline getirilmelidir. Sonra sanayiciler eleman bulamıyoruz diye yakınıyor.
Adam 4 yıl önce
2023 Eğitim Vizyon Belgesi Uygulamaları çalıştayı ama salon bomboş. Nasıl yorumlarsanız yorumlayın...
2023 bu ekiple çok zor 4 yıl önce
Liyakate dayanmayan ikili ilişkilerle iş bilmez bir sürü kişinin olduğu bir teşkilatta başarısızlık kaçınılmaz.Bakan da seçimden sonra bırakır.Başarı için performans değerlendirmesi ile tüm okul müdürleri, ilçe ve il müdürleri değişmeli.
25
orta şiddetli yağmur