banner851

banner955

AMAÇ; KAZALARDA CAN VE MAL KAYBININ ÖNÜNE GEÇMEK

Düzce’de jandarma trafik timleri, küçük öğrencilere yönelik trafik eğitimlerini sürdürüyor. Jandarma Trafik Timleri, okul okul gezerek küçük öğrencilere güvenli seyahat ve trafik kurallarını öğretiyor.

Eğitim 17.03.2022, 10:44 18.03.2022, 12:55
78
AMAÇ; KAZALARDA CAN VE MAL KAYBININ ÖNÜNE GEÇMEK

Yaşanabilecek trafik kazalarında can ve mal kaybının önüne geçmek, trafik kuralları hakkında bilgilendirmede bulunmak amacıyla, Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Timleri tarafından bir süre önce başlatılan, öğrencilere yönelik eğitim faaliyetleri aralıksız devam ediyor.

Son olarak,  merkeze bağlı Doğanlı Köyü Eşref Taşhan İlkokulu ve Ortaokulunda eğitim öğretim gören 155 öğrenciye Jandarma Trafik Timleri tarafından trafik eğitimi verildi.

 Eğitimlerde genel trafik kuralları, trafik levhaları ve seyahat güvenliği ile ilgili konuları anlatan Trafik Timleri, aynı zamanda öğrencilerin sordukları çeşitli soruları da yanıtladı.

Trafik Timleri ayrıca, küçük öğrencileri trafik kuralları ile ilgili ailelerini uyarmalarını istedi. Eğitim faaliyetlerinin Düzce İl Genelinde devam edeceği bildirildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
19
açık