banner851

banner614

AZERBAYCAN MİLLETVEKİLİ KONFERANS VERDİ

banner619

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Düzce Üniversitesi’nde, “Karabağ ve Türk-İslam Dünyasında Ağır Sorunların Çözümünde Birliğin Gücü: Azerbaycan-Türkiye Birliği Örneği” başlıklı bir konferans verdi. Türk coğrafyasının en güçlü devletinin Türk Devleti olduğunu belirten Ganire Paşayev, “Türkiye ile tüm Müslümanlar kendini güvende hissedecek.” dedi.

banner846
Eğitim 29.11.2017, 18:01 29.11.2017, 19:12
731
banner844

Düzce Üniversitesi bugün Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’yı ağırladı. Bir konferans vermek üzere ilimiz üniversitesine gelen Ganire Paşayev “Karabağ ve Türk-İslam Dünyasında Ağır Sorunların Çözümünde Birliğin Gücü: Azerbaycan-Türkiye Birliği Örneği” konulu bir konferans verdi.Konferansa, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonu’nda, gerçekleşen konferans öncesinde Ganire Paşayeva Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversite Yönetimi ile Rektörlük Makamında bir araya geldi. Azerbaycan’dan Düzce Üniversitesi’ne eğitim görmek için gelen öğrencilerle buluşan Ganire Paşayeva, öğrencilere Azerbaycan’ı en iyi şekilde temsil etmeleri, çok çalışmaları ve başarılı olmaları tavsiyesinde bulundu.
İstiklal Konferans Salonu’nda verdiği konferansta, vatan kavramının önemine dikkat çeken Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, İstiklal Marşı’nın kalemle değil şehit kanıyla yazıldığını belirterek, Müslüman Türk coğrafyasının en güçlü devletinin Türkiye olduğunu söyledi. Ganire Paşayeva, güçlü Türkiye ile tüm Müslümanların kendilerini güvende hissedeceğini belirtti.

Son olarak sosyal medyayı kullanan gençlere seslenen Azerbaycan Milletvekili GanirePaşayeva, gençlerden Türk dünyasının sorunlarına duyarlı olmalarını ve bu sorunları sosyal medyada etkin bir şekilde paylaşmalarını istedi.Konferans, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın hediye takdiminin ardından son buldu.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (3)
sAWEEE 4 yıl önce
KİMSE KİMSEYI KANDIRAMAZ ÇIKARLARINIZ VARDIR O BITMİŞTIR BIRDE KARŞINIZDA KI HAİN ÇIKMIŞTIR.yanı otel odanızı ortak kullanırsınız ama arkadaşınızı sevmezsiniz otel arkadaşınız hainse siz birdaha onunla tesadüf etsenızde kalmazsınız
Bir Millet İki Devlet 4 yıl önce
Türk Dünyasının özgür ve güçlü sesi Ganire PAŞAYEVA hanımefendiyi ilimizde ağırlayan üniversitemiz öğrencileri ile buluşturanlar iyi bir iş yapmıştır.Devamı dileğiyle...
nsm 4 yıl önce
öyle güclüyüz ki önüne gelen kandiryor bu ülkeyi. bu zat ya tam uccmus, ya da bizle cirpinti geciyor.
28°
açık