banner851

banner955

BİR TEPKİ DE EĞİTİME DESTEK PLATFORMU’NDAN

Düzce Eğitime Destek Platformu da ülke çapında büyük başarılara imza atan şehrin gururu Düzce Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni karalamaya yönelik haberlere tepki gösterdi. Platform Başkanı Cemal Kazak, son günlerde bazı yerel medya organlarında maksatlı bir şekilde mesnetsiz haberler yapılarak okulun yıpratılmaya çalışıldığını vurguladı.

Eğitim 05.09.2020, 17:23 06.09.2020, 13:21
2026
banner1032

Düzce Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi üzerinden oluşturulmak istenen algı operasyonlarına birçok kesimden tepki yağmaya devam ediyor. Düzce Eğitime Destek Platformu Başkanı Cemal Kazak da yaptığı yazılı açıklamada, başarılarıyla Düzce’nin gururu olan okulun olumsuz haberlerle karalanmaya çalışılmasını eleştirdi.

“Büyük Başarılara İmza Atıyor”

Kazak, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’de sayıları 190’nın üzerinde Örgün Eğitimle birlikte Hafızlık Projesi uygulayan okulların öncüsü konumunda olan Düzce Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi başta Hafızlık olmak üzere Ulusal ve Uluslararası bilim ve teknoloji yarışmalarında 28 derece elde ederek büyük başarılara imza atmıştır. Okulumuz 2020 TEKNOFEST Gaziantep yarışmalarında okulda ilk kez kurulan İnsansız Hava Aracı Liseler arası yarışmada Türkiye’de ilk 29 takım arasına girerek finalist olmuştur. Yine ilk kez katıldığı Alçak İrtifa Roket Yarışmasında ilk 32’ ye girerek atış hakkı elde etmiştir. Bunların dışında Uçan Araba Tasarım yarışmasında Türkiye 3.’lüğü, Çevre ve Enerji kategorisinde Türkiye 4.’lüğü, Akıllı Araçlar Ulaşım Kategorisinde Türkiye 15.’liği ile 2020 TEKNOFEST Gaziantep finallerine katılmaya hak kazanmıştır.”

“Düzce’mizin Bu Güzide Okulu Hakkında Yapılan Haberler Bizleri Ziyadesiyle Üzmüştür”

28 Şubat sürecinin en büyük mağdurları olan İmam Hatip Okulları’nın bugün birçok akademik alanda önemli başarılara imza attığını anımsatan Kazak, şunları kaydetti:

“Düzce’mizin güzide okulu Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında son günlerde bazı yerel medya organlarında sistematik ve maksatlı bir şekilde mesnetsiz haberler yapılarak okul üzerinde olumsuz bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Düzce’mizin bu güzide okulu hakkında yapılan haberler bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Haberlere konu olan durumun açılan soruşturma neticesinde açıklığa kavuşturulacağı inancıyla birlikte konunun takip edileceği hususunu kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

Yorumlar (3)
Osman 2 yıl önce
Tamam iftira olmasın ama siz de amma abarttınız bu liseyi. Azıcık inansak uzaya çıkıyorlar falan diyecceksiniz. Azıcık bi durun ya
HAKKI 2 yıl önce
İFTİRA VE KUMPAS FETOCULARIN EN İYİ BİLDİKLERİ İŞ AMA BAŞARAMAYACAKLAR.FETO OKULLARININ MİLLİ EĞİTİME GEÇMESİNİ HAZMEDEMİYOR. AMA HAFIZLAR GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR.ELHAMDÜLİLLAH
İrfan Arslan 2 yıl önce
Soruşturma neticesinde her şey açığa çıkacak olsa da, güzide okulumuza yapılan bu mesnetsiz saldırıların müsebbipleri yargı önünde gerekli hesabı vermelidirler. Yapanın yanına kâr kalmamalıdır. Haberleri yapan malum yerel basın kuruluşu ve onu bu konuda iftiralarıyla destekleyen kendini bilmez güruha gereken ders verilmelidir.
30
açık