banner851

banner955

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İNCELEME BAŞLATACAK

Dün Düzce’de meydana gelen 5.3 şiddetindeki depremde, Düzce Şehit Furkan Kaplanbaba İlkokulu ve Yeşiltepe Ortaokulunun ortak eğitim gördüğü binada çatlaklar meydana geldi. Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı İsmail Akmanoğlu, durumu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne haber verirken, aynı binayı paylaşan iki okulda da eğitime devam edilip edilmeyeceği, uzmanların gerekli incelemelerinin ardından netlik kazanacak.

Eğitim 18.11.2021, 14:50 18.11.2021, 18:48
2876

Düzce’de dün meydana gelen ve merkez üstü Yayakbaşı Köyü olan 5.3 şiddetindeki depremde sıvaları ve duvarları çatlayan bazı binalar ile ilgili hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Depremden etkilenen Bahçeşehir Bölgesinde bulunan Yeşiltepe Mahallesindeki  Şehit Furkan Kaplanbaba İlkokulu ve Yeşiltepe Ortaokulunun ortak kullandığı okul binasının kirişlerinde çatlaklar meydana geldi.

Yeşiltepe Mahallesi muhtarı İsmail Akmanoğlu, Şehit Furkan Kaplanbaba İlkokulu ve Yeşiltepe Ortaokulunun ortak kullandığı okul binasının durumunu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bildirdi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ise önümüzdeki günlerde okula uzman ekip yollayarak, gerekli incelemeleri yaptıracak. Okul binasında eğitime devam edilip edilmeyeceği ise, uzman ekibin incelemelerinin ardından netlik kazanacak.

Konu ile ilgili Öncü Haber muhabirine konuşan Yeşiltepe Muhtarı İsmail Akmanoğlu, “Depremin ardından bugün okula giderek incelemelerde bulundum. Baz kirişlerde ince çatlaklar var. Durumu hemen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bildirdim. Ekip göndermelerini bekliyoruz. Yine bu okulumuzun yanında eski Sağlık Meslek Lisesi var. O okulda da ince çatlaklar tespit ettik. Ancak bu okulumuz şu anda boş, yani kullanılmıyor” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (4)
Hakan 1 yıl önce
siz yayınlamayın ben yazmaktan bıkmıcam Turgut Özal Lisesi kontrol edilsin
sçavuş 1 yıl önce
YOLA SIFIR OLAN ARSALARA 4 KAT İMAR İZNİ VERİLİYOR. YOLA SIFIR OLAN ARSA İLE HEMEN ARKA BİTİŞİĞİNDEKİ ARSANIN DEPREME DAYANIKLIĞI FARKLIMIDIR. DÜZCE BELEDİYESİNDEKİ ADALETSİZLİĞİ DÜNYANIN HİÇBİR BELEDİYESİNDE YOKTUR.
ADİGE 1 yıl önce
RÜŞVETÇİLERİN VERDİĞİ İHALEYLE İHALEYİ ALAN MÜTEAHİTLİERİN YAPACAĞI YAPILAR ANCAK BU KADAR OLUR. HADİ ÇAĞIRIN O MÜTEAHİDİ HESAP SORUN GÖRELİM VE BUNUDA KAMUOYUYLA PAYLAŞIN.. BAKALIM NELER DÖKÜLÜR..
Vatandaş 1 yıl önce
İnsanı geçtim, çocukların olduğu resmi kurumun hali buysa eğer kimse denetlemeden falan bahsetmesin. Malzeme çalındığı apaçık ortada.. Yazıklar olsun
Yeni Sayımız