banner851

banner614

Çilimli yeni Eğitim yılına hazırlanıyor !

Çilimli ilçesinde iki yeni okul inşaatı hızla devam ediyor. İlçedeki derslik ihtiyacını karşılaması amacıyla başlatılan inşaatların yeni eğitim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.

banner619
Eğitim 31.07.2009, 13:44
151
Çilimli yeni Eğitim  yılına hazırlanıyor !

Çilimli ilçesinde yapımına yıl içerisinde başlanan iki okulda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Okul Öncesi Eğitimde Pilot il kapmasına alınan Düzce’ye yapılacak Anaokullarından birinin de Çilimli ilçesine yapılması kararlaştırıldı. Çilimli Belediyesi’nin yer tahsisi yaptığı Anaokulu inşaatının bitme aşamasına geldiği bildirildi. Tamamlandığında 100 öğrenciye hizmet verecek olan Anaokulu, ilçenin önümüzdeki 5 yıl için okul öncesi ihtiyacını karşılamaya yetecek.
İlçede yapımı devam eden bir diğer okul inşaatı ise Topçular Mahallesi’nde yükseliyor. Nisan ayında temeli atılan okulda çalışmalar hızlı bir şekilde sürdürülüyor. Çilimli ilçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Ahmet Bektaşoğlu, her iki okulun da yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesinin hedeflendiğini söyledi. İki okulun tamamlanması ile ilçedeki derslik ihtiyacının önemli ölçüde azalacağını belirten Bektaşoğlu, öğrencilerimizi yeni yılda yeni okullarında okutmak istiyoruz dedi.

Yorumlar (0)