banner851

banner955

“ÇOCUKLARDA ZIPLAMA HİSSİYATI VAR”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuk olduğu bir televizyon programında gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, yüz yüz eğitimde ilk ve ortaokullarda yüzde 80'in üzerinde katılım olduğunu açıkladı. Selçuk ayrıca bu dönem ara tatil uygulamasının uygulanmayacağını ve okulların 2 Temmuz tarihinde tatile gireceğini söyledi.

Eğitim 09.03.2021, 10:09 10.03.2021, 17:15
1872

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

Yerinde karar dönemiyle illerin durumuna göre geçilen kademeli yüz yüze eğitimin öğrenciler çok mutlu ettiğini belirten Selçuk, “Çocuklarda da zıplama hissiyatı var. O kadar mutlular ve gözleri parıldıyor ki okulu çok özlemişler. Bugün de Ankara’da bir ortaokula gittim. Çocuklar ortaokulda gerçekten bahçede zıplıyorlar. Öğretmen odasına gittiğimde sürekli teşekkür alıyorum öğretmenlerden.” dedi.

Yüz yüze eğitime geçişteki ilk haftada İlk ve ortaokullarda yüzde 80’in üzerinde katılım olduğunu açıklayan Selçuk, “İlk haftayı çok olumlu geçirdiğimizi gördüm” dedi.

ARTIŞ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR

Okulların açılmasıyla yeni tip koronavirüs salgınında herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemek için kişiye özel bir yazılım geliştirildiğini açıklayan Selçuk, “Benim telefonumda olan kişiye özel bir yazılım var. Bu yazılımla ben kaç çocuğumuzun ailesinde temaslı ya da pozitif var bunu görebiliyorum. Bunların bir renk haritası var. Son bir haftada gördüğümüz farklılık şu: Kısmi olarak bir artış var. Aile bilgilendiriliyor. Bir özel odaya alınıyor çocuk sağlık kuruluşuna haber veriliyor. Gereken süreç başlatılıyor” diye konuştu.

“ARA TATİL YOK”

MEB Bakanı Ziya Selçuk, nisan ayında bir ara tatil verilip verilmeyeceğine yönelik soru üzerine, "15 Şubat'taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var. Bizim okullarımız seminer dönemi dahil, 2 Temmuz'da bitiyor ama öğrenciler ondan önceki haftalarda bırakıyorlar. Ama bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok." diye konuştu.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız