banner851

banner955

ÇOK SAYIDA OKULA AKILLI TAHTA GÖNDERİLDİ

Düzce’de, Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda teknolojik imkânlar geliştiriliyor. İl Genelindeki birçok okula bilgisayar laboratuvarları kurulurken, yine birçok okula ise eğitimlerde kullanmak amacıyla, çok sayıda akıllı tahta gönderildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu çalışmaların Türkiye genelinde devam ettiğini belirtti.

Eğitim 11.07.2022, 16:00
437
ÇOK SAYIDA OKULA AKILLI TAHTA GÖNDERİLDİ
banner986

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Fatih Projesi kapsamında Düzce’deki okullar, öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmeleri için teknoloji ile donatılıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer,  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrenme süreçlerinin teknolojik altyapıyla desteklendiğini belirterek, FATİH Projesi kapsamında, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde, Türkiye genelinde 47 bininin daha kurulumunun tamamlanmasıyla, okullardaki etkileşimli tahta sayısının 522 bin 691'e ulaştığını bildirdi.

Bakan Özer, okulların teknolojik imkanlarını geliştirmek için tüm desteklerin seferber edildiğini vurguladı.

Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması için okulları teknolojik olarak donatmaya devam edeceklerini vurgulayan Özer, "Bu kapsamda etkileşimli tahtaların verimli kullanımı için 20 bin adet SSD diskin değişimi yapıldı. 11 ilde 27 meslek lisesinde faaliyette olan Etkileşimli Tahta Destek Noktası sayısı, 81 ilde 127 okula çıkarıldı." bilgisini verdi.

Özer, bini "Temel Eğitimde 10 bin Okul Projesi" kapsamında olmak üzere 1320 adet bilgisayar teknolojileri laboratuvarının kurulumunu tamamladıklarını, bu laboratuvarlar için 24 bin masaüstü bilgisayar seti kurulumunu da gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı Özer, "FATİH Projesi kapsamında, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde, 47 bin etkileşimli tahta kurulumu tamamlanarak, okullardaki etkileşimli tahta sayısı 522 bin 691'e ulaştı." bilgisini paylaştı.

Öğrencilerin üç boyutlu düşünme ve tasarım becerilerini geliştirmeleri amacıyla FATİH Projesi kapsamında, 420 adet 3D yazıcının, bilgisayar teknolojileri laboratuvarlarına kurulduğunu da belirten Özer, kronik rahatsızlığından dolayı okula devam edemeyen öğrencilere 6 bin 500 tablet bilgisayar seti dağıtıldığını, her bir tablet bilgisayara öğrencinin okul türüne uygun içerik yüklendiğini dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, 1320 bilgisayar teknolojileri laboratuvarının kurulumunu tamamladıklarını, okullardaki akıllı tahta sayısının 522 bin 691'e ulaştığını, 420 adet 3D yazıcının da bilgisayar teknolojileri laboratuvarlarına kurulduğunu duyurdu.

Öncü Haber Merkezi / AA

banner844
Yorumlar (1)
ayhan 2 hafta önce
Gönül Yavuz İlköğretim Binasını güçlendirme çalışması yavaş ilerlemiyor mu? Bu döneme yetişmeli ki çocukların Temel eğitimi sağlam olsun. Ayrıva AKILLI TAHTA istiyoruz.
26
açık