banner851

banner955

Cumayeri’nde yurt sorunu yok

Cumayeri’n de kurulan meslek yüksek okulunu kazanacak olan öğrencilerin yurt sorunları Pakmaya'nın bağışladığı lojmanlar ile çözülecek.

Eğitim 23.10.2008, 15:30
218
Cumayeri’nde yurt sorunu yok
banner1032

Cumayeri'nde önümüzdeki ay içinde hizmete girecek olan meslek yüksek okulunda okumaya hak kazanacak öğrenciler oldukça şanslı bir eğitim yuvasında okuma hakkını elde edecekler. Cumayeri Belediyesi tarafından iç donanımları yapılan, eski belediye hizmet binasının bulunduğu alanda açılacak olan okulda ilk sene 30 öğrenci eğitim görecek.

Bu arada Cumayeri'nde bulunan Pakmaya fabrikasının bahçesindeki fabrika lojmanlarından 14 adedi üniversite öğrencilerinin kalmaları için tahsis edildi. Yüksek okulda kurulacak olan bir dernek vasıtasıyla işletilmesi planlanan lojmanların ilk etapta yeterli olması planlanırken, Cumayeri'ne gelen öğrencilerinde ilk etapta tercihlerinin Pakmaya lojmanları olduğu da belirtiliyor.

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, ilçelerinde yüksek okul için özel bir yurt açılması için teşvikte bulunduklarını söyleyerek, “ Hem Pakmaya lojmanları, hem de özel yurt ile ilçemize gelecek olan öğrencilerimiz yatacak yer sıkıntısı çekmeden okuma imkanını bulacaklar.” dedi.

banner844
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu