banner851

banner955

DÜ TAKIMLARI ZİRVENİN SAHİBİ OLDU

Türkiye Açık Kaynak Platformu öncülüğünde düzenlenen Siber Güvenlik Fikir Maratonu'nda ödüller Kocaeli'deki Bilişim Vadisi'nde sahiplerine takdim edildi. Siber güvenlik alanında 11 ekibin fikirlerinin jüri tarafından değerlendirildiği maratonda, birinciliği ve ikinciliği Düzce Üniversitesi Geliştirici Öğrenciler Topluluğu ekipleri elde etti.

Eğitim 03.01.2022, 18:30
619
DÜ TAKIMLARI ZİRVENİN SAHİBİ OLDU

Türkiye Açık Kaynak Platformu ve Türk Telekom’un düzenlemiş olduğu Siber Güvenlik Fikir Maratonu’nda birincilik ve ikincilik ödüllerini Düzce Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu takımlar kazandı.

“Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmak için çalışıyoruz”

Eren Bülbül Konferans Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Milli Teknoloji Hamlesi yolcuğunda Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmak için çalıştıklarını belirterek, bu çalışmaların özünde insan kaynağı ve beşeri sermaye bulunduğunu vurguladı. Beşeri sermayeyi güçlendirmeden, dönüştürmeden, yeni nesle ihtiyaç duyulan dijital yetkinlikleri kazandırmadan Milli Teknoloji Hamlesi hedeflerine ulaşılamayacağını ifade eden Kacır, bu anlayışla özel yetenekli gençleri tespit ederek onları okul eğitimine ilave olarak Dene Yap Teknoloji Atölyeleri'ndeki geleceğin teknoloji yıldızları programlarına aldıklarını dile getirdi.

Mehmet Fatih Kacır, "Hali hazırda 55 ilde 66 Dene Yap Teknoloji Atölyesi'nde binlerce öğrencimiz var. Hızla bu dene yap çalışmalarını 81 ilimizde 100 atölyeye çıkarmayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Ödül törenine; Düzce Üniversitesi’nden Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney, Topluluk Akademik Danışmanı Arş. Gör. Ezgi Kara ve Düzce Üniversitesi öğrencileri katıldı.

Unicorn takımı birinci, Eternal takımı ikinci oldu

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Onur Sarı, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Ünal İsi, Yönetim ve Bilişim Sistemleri Bölümü 3. sınıf öğrencisi Eda Nur Alemdar ve Endüstri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Sema Fırat’tan oluşan Unicorn takımı birincilik; Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Taha Erel, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Sema Dirican, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Halil Kirazkaya, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi Elif Sena Oğuz’dan oluşan Eternal takımı ise ikincilik derecesiyle büyük bir başarının sahibi oldu. Üçüncülüğü ise Blocco360 takımı elde etti. 

Takım üyelerine ödülleri; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural, Türkiye Açık Kaynak Platformu Yöneticisi Sertaç Yerlikaya, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu ve protokol üyelerince verildi. Ödül alan Düzce Üniversitesi öğrencileri; bu tür çalışmaların devam edeceğini belirterek, kendilerine her alanda destek olan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür etti.

banner844
Yorumlar (1)
Vatandas 12 ay önce
Böyle sacmalik yok bu emlak ctv vergisi bos arazilerden de aliniyor sanki belediye cok tmizlik yapiyor her yer yazin diken ot icin bu alinan paralar haram
Yeni Sayımız