banner851

banner955

DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİ’NDE YER ALDILAR

Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan ve her yıl güncellenen Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde Düzce Üniversitesi’nden bu yıl 11 akademisyen yer alma başarısı gösterdi.

Eğitim 18.10.2022, 13:00
669
DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİ’NDE YER ALDILAR

Birçok bilimsel alan ve onların alt alanları arasından çeşitli kriterler doğrultusunda hazırlanan ve dünyanın farklı üniversitelerinden 10 binlerce akademisyenin yer aldığı listede; Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Mehmet Zeki Sarıkaya, Doç. Dr. Hüseyin Budak, Mühendislik Fakültesi’nden; Prof. Dr. Hüsnü Gerengi, Prof. Dr. Uğur Güvenç, Prof. Dr. Turgay Kıvak, Doç. Dr. Muhammed Enes Bayrakdar, Doç. Dr. Emre Çelik, Doç. Dr. Fuat Kara, Doç. Dr. M. Kenan Döşoğlu ve Doç. Dr. Ümit Ağbulut ile Orman Fakültesi’nden Prof. Dr. Süleyman Korkut yer aldı.

Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde; Genel Matematik alanında Prof. Dr. Mehmet Zeki Sarıkaya 151, Ormancılık alanında Prof. Dr. Süleyman Korkut 420, Genel Matematik alanında Doç. Dr. Hüseyin Budak 495, Malzemeler alanında Doç. Dr. Fuat Kara 1.265. sırada yer aldı.

Öte yandan Enerji alanında Doç. Dr. Ümit Ağbulut 1.522, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında Doç. Dr. M. Kenan Döşoğlu 1.845, Malzemeler alanında Prof. Dr. Turgay Kıvak 1.898, Prof. Dr. Hüsnü Gerengi 2.364. sıraya yerleşti.

Yapay Zekâ ve Görüntü İşleme alanında ise Doç. Dr. Muhammed Enes Bayrakdar 3.325, Doç. Dr. Emre Çelik 4.453 ve Prof. Dr. Uğur Güvenç 11.572. sırada yer alarak Düzce Üniversitesi’nin uluslararası alanda adının duyurulmasına katkı sağladı.

Yorumlar (1)
M. ÇELEBİ 2 ay önce
HOCALARIMIZI TEBRİK EDİYOR BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ.