banner851

banner614

DÜZCE’DE AÇIKTA ÖĞRENCİ KALMADI

banner619

Düzce’de Liselere Giriş Sınavı’nda başarı sağlayan 625 öğrenci sınavla öğrenci alan bir liseye girmeye hak kazanırken, açıkta kalan 22 öğrenci ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygun liselere yerleştirildi.

banner846
Eğitim 08.09.2020, 09:23
1153
DÜZCE’DE AÇIKTA ÖĞRENCİ KALMADI
banner844

Düzce’de LGS’de başarı sağlayan 625 öğrenci, sınavla öğrenci alan bir liseye girmeyi hak kazandı. Açıkta kalan 22 öğrenci ise Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu tarafından tercihleri, kontenjan durumları ve orta öğretim başarı puanları göz önüne alınarak uygun liselere yerleştirildi.

Konu ile ilgili Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“2020 Liselere Giriş Sınavı (LGS) de Düzce il geneli sınava giren öğrencilerden 47 öğrenci yüzde 1'lik dilimde, 234 öğrenci yüzde 5'lik dilimde ve 422 öğrenci ise yüzde 10'luk dilimde yer alarak büyük bir başarı elde etmişler ve tercih ettikleri liselere yerleşmişlerdir. Ayrıca sınava giren öğrencilerimizden toplam 625 öğrenci Sınavla Öğrenci Alan bir liseye girmeye hak kazanmış ve kayıtlarını yaptırmışlardır. Adrese dayalı yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerimiz kayıt alanı, ortaöğretim başarı puanı gibi kriterler esas alınarak Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Yerleştirme Sistemi tarafından liselere yerleştirilmiş olup, bu yerleştirmeler sonucunda da yerleşemeyen 22 öğrenci, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu tarafından tercihleri, kontenjan durumları ve ortaöğretim başarı puanları da göz önüne alınarak uygun liselere yerleşmeleri sağlanmıştır.”

Yorumlar (0)
18°
hafif yağmur