banner851

banner955

DÜZCE’DEKİ ÇALIŞMALAR YILSONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Milli Eğitim Bakanı Özer, 6 ayda 102 anaokulu ve 7 bin 800 ana sınıfını hizmete açtıklarını belirterek, yılsonuna kadar 81 ilde 3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfı hedefine doğru hızla ilerleme kat ettiklerini bildirdi. Bakan Özer Düzce’ye yaptığı ziyaret sırasında Düzce’ye 18 anaokulu müjdesi vermişti.

Eğitim 28.03.2022, 14:52
1021
DÜZCE’DEKİ ÇALIŞMALAR YILSONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Düzce’ye yaptığı ziyarette 18 tane okul öncesi okul müjdesini veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in bu açıklamasının ardından çalışmalar hızlandırıldı. Okul öncesi kurumların Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde proje ve ihale çalışmaları sürerken Bakan Özer, bu çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanması talimatını verdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yazılı açıklamasında, Bakanlık olarak tüm kademelerde okullaşma oranlarını yükselterek eğitimde fırsat eşitliğini artırmak için çalıştıklarını, öğrenciler arasındaki başarı farkını azaltmada kritik öneme sahip okul öncesi döneme daha büyük önem atfettiklerini ifade etti.

"Yılsonuna kadar 3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfı hedefine doğru hızla ilerleme kat ettiklerini" belirten Bakan Özer, şunları kaydetti:

"Okullaşma oranlarını artırmak için 81 ilde yoğun çalışmalar yürütüyoruz. 6 ay gibi kısa bir sürede 102 anaokulu ve 7 bin 800 ana sınıfını hizmete açtık. Böylece okul öncesi eğitim kurumlarımızın kapasitesini artırmada hedefimize daha yaklaşmış olacağız. Yeni anaokulları ve ana sınıflarının yapımı için yürüttüğümüz süreç, planlandığı gibi ilerliyor. Bir yandan da bu dönemde çocuklarımızın okul öncesi eğitime erişimi için alternatif modeller de kullanıyoruz. Gezici öğretmen sınıfı, taşıma merkezi ana sınıfı ve Benim Oyun Sandığım gibi ev temelli modellerle okul öncesi eğitimi her çocuğumuza ulaştırıyoruz."

Düzce’ye 18 okul yapılacak

Bakan Özer Düzce ziyareti sırasında “Düzce'ye yeni 18 tane yeni anaokulu yapacağız. Bunun 10 tanesini merkeze yapacağız, 1 tanesi Akçakoca ilçesinde, 2 tanesini Cumayeri'nde, 1 tanesini Çilimli'de, 1 tanesini Gölyaka'da, 1 tanesini Gümüşova'da, 1 tanesini Kaynaşlı'da ve 1 tanesini de Yığılca'da yapacağız” açıklamalarında bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız