banner851

banner614

DÜZCE’NİN EN BÜYÜK EĞİTİM KAMPÜSÜ OLACAK

Düzce’nin en büyük eğitim kampüslerinden biri olacak olan ve bu eğitim-öğretim dönemin yetiştirilmesi hedeflenirken kaba inşaat aşamasında kalan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu inşaatında hummalı çalışma devam ediyor. Kaba inşaatında son rötuşların yapıldığı okul inşaatında, kısa süre içerisinde ince işçiliğe geçilecek.

banner619
Eğitim 16.09.2021, 14:40 16.09.2021, 14:10
3195
DÜZCE’NİN EN BÜYÜK EĞİTİM KAMPÜSÜ OLACAK

6 Eylül’de başlayan 2021-2022 eğitim-öğretim dönemine yetiştirileceği açıklanan ancak hedeflenen sürede tamamlanamayan Kasım Aktaş Ortaokulu’nda çalışmalar devam ediyor. 24 dersliği iş insanı Kasım Aktaş tarafından 24 dersliği ise Milli Eğitim Bakanlığı, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Belediyesi ve bağışçı destekleriyle yapılacak olan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu’nun kaba inşaatının sonuna gelindi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kentte ikili eğitimin ortadan kaldırılmasını için üzerinde hassasiyetle durduğu okul tamamlandığında Düzce’nin 18 dönüm üzerine yayılan en büyük eğitim kampüsü olma özelliğini taşıyacak. Modern mimarisi ile de dikkat çekmesi planlanan Kasım Aktaş Ortaokulu’nda, konferans salonundan spor salonuna, teknoloji tasarım atölyesinden bilgisayar, müzik ve fen dersliklerine birçok branş için özel sınıflar oluşturulacak.

Başkan Özlü, yeni eğitim dönemine yetişmeyen okulla ilgili inşaat çalışmalarının ilkbahar ve yaz aylarında yaşanan olumsuz hava koşullarına karşın sağlıklı şekilde ilerlediğini belirterek, tamamlanmak üzere olan kaba inşaatın hemen ardından hızlı şekilde ince işçiliğe başlanacağını belirtti.

“GELECEĞİN DÜZCE’SİNİ OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İnşaatın başladığı süreç itibariyle Düzce’de ikili eğitime son vermek için yola çıktıklarını belirten Başkan Özlü, “Pandemi süreci, hava şartlarının uzun süre olumsuz seyretmesine rağmen inşaat çalışmaları ilerliyor. Bir kez daha yinelemek isterim ki; okulumuzun faaliyete geçmesiyle birlikte şehrimizde ikili eğitime son vermiş olacağız. Kaba inşaatta son adımlar atılıyor. Kısa süre zarfında ince işçiliğe geçilecek. Çocuklarımızın sağlıklı ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri en büyük temennimiz. Bu yönde adımlar atmayı, attığımız adımlarla şehrimizi ileriye taşımayı ve geleceğin Düzce’sini oluşturmak için çalışıyoruz. Hayırsever iş insanı Kasım Aktaş başta olmak üzere emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

DÖNEM ORTASINA YETİŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Öte yandan edinilen bilgilere göre Kasım Aktaş Ortaokulu dönem ortasına yetiştirilecek. Düzce’de halen sabahçı-öğrenci sistemiyle ikili eğitim modeli uygulayan Mustafa Kemal Ortaokulu, binanın tamamlanması ve eğitime hazırlanmasının ardından faaliyetlerine burada devam edecek.

Yorumlar (8)
MUHTARI ÇAĞIRIN 1 ay önce
Sayın yavuz muhtarım lütfen bu konuya müdahil olur musun. Muhtarım böyle rezillik olur mu. İskiye naptıysan aynısını bekliyoruz muhtarım. Hadi muhtarım. Aslan muhtarım seviyoruz seni kralsın herşeyimizsin. Babaların da gelsin.
Tribünlere oynamayın 1 ay önce
Gerçekçi olun. Kimi kandırıyorsunuz. 2022-2023 e yetişsin diye dua edin
Vatandaş 1 ay önce
Kasımcım vergiden muaf olmadıda para musluğumu kesildi acaba
tatar 1 ay önce
ismini veriyorsan okulun tamamını yaptıracaksın.
yok öyle hem pastam dursun hem karnım doysun.
Düzceli 1 ay önce
Yetişecek denildiğinde inanan varsa yazık haline, bunların ağzı boş geçiştirmeceden ve yalandan başka bir şeye açılmıyor zaten
adamın teki 1 ay önce
2. döneme yetiştireceğiz diye yarım yamalak iş yapmayın
düzceli. 1 ay önce
başta sayın başkan olmak üzere emeği ve harı geçen herkesten Allah razı olsun.
Ali 1 ay önce
Bırakın yalanı ya….o binanın yüzde 80inini yarı döneme yetiştirmezsiniz!gerçekçi olun çocuk mu kandırıyorsunuz?o bina en erken 2022 eğitimine yetişsin dua edin