banner851

banner614

DÜZCE’YE GURUR YAŞATTILAR

banner619

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda madalya kazanan öğretim üyeleri Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile buluştu. ISIF 2017 ‘de de Düzce Üniversitesi’nin önemli başarılar kazandığını anımsatan Prof. Dr. Çakar, şimdi sırada patent alan çalışmaları ticarileştirme olduğunu vurguladı.

banner846
Eğitim 28.09.2019, 10:07 28.09.2019, 15:09
1644
banner844
İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na (ISIF’19) katılarak 3 madalya kazanma başarısı gösteren Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile bir araya geldi.

Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Düzce Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özkan Şahin, öğretim üyeleri ve Düzce Teknopark yetkilileri katıldı.
ISIF’19’da 1 altın ve 2 bronz olmak üzere toplamda 3 madalya kazanarak önemli bir başarının sahibi olan Düzce Üniversitesi öğretim üyelerini Rektörlük Çalıştay Salonu’nda kabul eden Rektör Çakar, kendilerine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. ISIF 2017 ‘de de Düzce Üniversitesi’nin önemli başarılar kazandığını ifade eden Prof. Dr. Çakar, patent alan çalışmaların ticarileştirme boyutunun önemi üzerinde durdu.

ISIF’19’da Düzce Üniversitesi’nden Emrah Yılmaz ve Hakan Arslan’ın “Polyurethane Fılled Composıte Panel Wıth Agrıcultural Waste Addıtıve” başlıklı çalışması altın madalya; Ayhan Tozluoğlu, Bayram Poyraz ve Zeki Candan’ın “Mıcro Cellulose And Nanocellulose From Kraft Dough Wıth Enzymatıc Pre-Processıng” adlı çalışması bronz, Hüsnü Gerengi, Ertuğrul Kaya ve Moses Monday Solomon’un “Ecological Corrosıon Inhıbıtor Effectıve In Concentrated Acıd Envıronments” başlıklı çalışması yine bronz madalya ödülüne layık görüldü.

Katma değerli çalışmaları hakkında Düzce Üniversitesi Rektörünü bilgilendiren öğretim üyelerine; Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından ödülleri takdim edildi. HABER: C.ÜSTÜNER

 
Yorumlar (1)
hamza 2 yıl önce
Bu kadina helal olsun vallahi ne bakanlar belediye baskanlari gorduk hepsinden daha cok calisip hizmet veriyor kadin basina takdir ediyorum kiymeti bilinmeli