banner851

banner955

FEDAKAR ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLER İÇİN KOLLARI SIVADI

Düzce'de gündüz ders anlatan, akşam da okulun tadilatında çalışan öğretmenler, kurdukları etüt merkezinde üniversiteye hazırlanan öğrencilere mesai sonrasında eğitim veriyor.

Eğitim 24.11.2021, 11:20 24.11.2021, 17:04
2116
FEDAKAR ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLER İÇİN KOLLARI SIVADI

Düzce Farabi Anadolu Lisesi'nde iç ve dış yenileme çalışmaları başladı.

Okulun dış cephesi Düzce İl  Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce İl Özel İdaresi tarafından yapılırken İç aydınlatma değişimi Veli katkıları ile okul idaresi ve öğretmenlerinin çalışmaları ile değiştiriliyor.

Okulun dış cephesinden, aydınlatmasına kadar birçok noktada yenileme çalışmaları yapan eğitimciler, kısa sürede bazı çalışmaları bitirdi. 3 idareci ve 56 öğretmen mesai saatleri dışında okulun dış cephesinin boyanmasına destek verirken, bazı öğretmenler de atıl sınıfları uzaktan eğitim merkezi ve etüt merkezine dönüştürdü.

"MESAİ MEFHUMU GÖZETMEKSİZİN ÇALIŞIYORUZ"

Tadilat çalışmalarına mesai saati bittikten sonra başladıklarını söyleyen Farabi Anadolu Lisesi okul Müdürü Ahmet Ablak, "Okulumuzun dış cephesini tekrar boyamaya aldık.

Öğretmenlerimiz ile birlikte mesai saatlerinin dışında boyama çalışmalarını yapıyoruz. Okulumuzun içi ve dışını güzelleştirmek adına Farabi Anadolu Lisesi ailesi olarak hep birlikte üşenmeden, gocunmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Okulumuz güzel ise eğitimimizin de güzel olacağına inanıyoruz. Bu anlamda da hiç mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımız sürüyor" dedi.

"ETÜT MERKEZİ AÇTIK"

Öğrencilerin okulda boş vakitlerini değerlendirebilecekleri bir alanı olmadığını kaydeden Ablak, 3 etüt merkezi açtıklarını belirtti. Ablak, "Öğrencilerimiz hem bazı derslerde hem de öğretmenleri izinli olduğu zamanlarda bu etüt merkezlerinden yararlanabiliyor. Burada tüm eğitim materyalleri öğretmenler tarafından karşılanıyor. Millî Eğitim Bakanlığı’nın yardımcı kaynak platformundan edindiğimiz kaynakları burada öğrencilerimize sunuyoruz. Bilgisayar donanımımız var bu şekilde devam ediyoruz. Aynı zamanda okulumuzda uzaktan eğitim merkezi de oluşturduk. Etkinliklerin yasak olduğu günlerde öğretmenler olarak fedakârca okula gelerek belirli gün ve haftalarda okulumuzun canlı yayın stüdyosundan sosyal medya üzerinden canlı olarak etkinlikler yaptık" ifadelerini kullandı.

İHA

banner844
Yorumlar (9)
Uğur 1 yıl önce
Helal olsun sizlere
Yusuf Altundal 1 yıl önce
Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi ne yapıyor o zaman! Bu kurumlar ne işe yarar?
Japon 1 yıl önce
İşi yaptıran Düzce il özel idaresi. Parasını veren il milli eğitim müdürlüğü. Boyamayı yapan ustalar. Okul idarecileri eline rulo almış biz ve öğretmenler yapıyor diyo. Çocuklara dürüstlüğü öğretecek insanlar bu zatlar yazık
okul velisi 1 yıl önce
Velisi olduğum Farabi Anadolu Lisesinin çalışmalarını takip eden biri olarak başta okul müdürü Ahmet bey olmak üzere tüm öğretmenleri tebrik eder öğretmenler gününü kutlarım.
İSRAFİL 1 yıl önce
TEBRİK EDERİM.KOLAY GELSİN
Düzceli 1 yıl önce
reklam kokan hareketler, cebinden yapıomuş gibi haber yapmasaydınız bari. ihale edilmiş yükleniciden rulo alıp poz vermek emekçiymiş gibi davranmak hiçte samimi değil. eğerki samimi iseler lütfen gönüllü yaptıklarını anlatın...
Bu adamları 1 yıl önce
Müdür zorla çalıştırıyor bence.
Öğretmenlik meslegi 1 yıl önce
Profesyonellikten uzak amatörce bir hareket.Herkes işini yapmali.Ogretmenin görevi derse girmek, boya yapmak değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız