banner851

banner955

GELECEĞİN AŞÇILARI MSM’Yİ ZİYARET ETTİ

Düzce Belediyesi Çocuk Kulübü, il genelindeki okullara yönelik bünyesinde başlattığı etkinlikleri sürdürüyor. Öğrencileri sanatsal etkinliklere yönlendiren Çocuk kulübü, miniklerin tarihimizi de eğlenerek öğrenmesine aracılık ediyor.

Eğitim 16.10.2021, 09:45 15.10.2021, 17:21
521
GELECEĞİN AŞÇILARI MSM’Yİ ZİYARET ETTİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin vizyonunu değiştirme yönünde attığı adımların yanı sıra gerek sportif gerekse de eğitici sanat manasında da şehre vizyon katacak çalışmaların önünü açıyor. Düzce Belediyesi Çocuk Kulübü aracılığı ile çocuk ve gençleri sanat ve tarihle buluşturmak için önemli adımlar atıyor.

‘Sanat Şehri Düzce’ çalışmalarını farklı bir perspektif üzerinden tüm Düzce’ye yaymak ve küçük yaştan başlayarak eğitmek amacıyla çalışmalarına hız veren Düzce Belediyesi Çocuk Kulübü, bünyesinde gerçekleştirdiği rutin çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

BAHÇEKÖY İLKÖĞRETİM OKULUNU AĞIRLADILAR

Atölye eğitimlerinin yanında yaz döneminde telafi eğitimlerine katılan öğrencileri de unutmayan ve etkinliklerine dahil eden kulüp, yeni eğitim-öğretim dönemiyle birlikte  çalışmalarını arttırdı. Bu kapsamda kulübün son misafirleri Bahçeköy İlköğretim Okulu öğrencileri oldu.

HAYRANLIKLA DİNLEDİLER

Minik öğrencileri çatısı altında ağırlayan Çocuk Kulübü, ilk olarak sinema şenliği ile keyifli anlar geçirmelerini sağladıkları çocukları daha sonra ise tarihle buluşturdu. Konuralp bölgesinde bulunan Antik Tiyatroyu ziyaret eden öğrenciler, meraklı gözlerle yapılan çalışmaları izledi. Minikler, tarihi M.Ö. 3. Yüzyıla dayanan bölgeye yönelik kendilerine verilen bilgileri de hayranlıkla dinledi.

Ziyaretin sonunda öğrenciler hep birlikte balon uçurarak, Çocuk Kulübü tarafından kendileri için hazırlanan sanat ve tarihle dolu bir günü keyifle tamamladı.

GELECEĞİN AŞÇILARINDAN MSM’YE ZİYARET

Öte yandan, bölgenin en prestijli mekânlarından biri haline gelen merkez, bu kez Kaynaşlı Şehit Sabri Altınbaş Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü öncülüğünde kısa süre önce hizmete giren, bölge  mutfağının birbirinden leziz yemeklerinin yer aldığı Mutfak Sanatları Merkezi ile şehre yeni bir soluk getirdi.

Hizmete girmesiyle birlikte kısa sürede benimsenen, birbirinden leziz ve yöresel yemeklerin yanı sıra eşsiz manzarası ile misafirlerini büyüleyen Mutfak Sanatları Merkezi, şimdiden gerek şehirde gerekse de bölge genelinde kısa sürede adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

Nezih bir mekan olmasının yanı sıra şeffaf ve hijyenik şekilde misafirlerini ağırlamayı sürdüren Mutfak Sanatları Merkezi, geleceğin aşçılarının yetiştirildiği Kaynaşlı Şehit Sabri Altınbaş Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine ev sahipliği yaptı.

Okul Müdürü Huzur Kurt ve öğretmenleri ile birlikte merkeze gelen öğrencilere, Mutfak Sanatları Merkezi yetkilileri tarafından ilk olarak tesis hakkında kısa bilgilendirmede bulunuldu. Ardından hayranlıkla tesisi gezen öğretmen ve öğrenciler, el yapımı yöresel ürünler pazarı köşesine büyük ilgi gösterdi.

Öğrenciler, daha sonra mutfak kısmına geçerek, yapılan çalışmalar kullanılan malzemeler konusunda çalışanlardan  bilgi aldı. Tesisin her köşesini inceleyen öğrencilere ayrıca soğuk hava depoları, özel toplantı ve yemek salonları gezdirildi. Teras kısmından manzarayı seyretmeyi de ihmal etmeyen öğrenci ve öğretmenler merkeze hayran kaldı.

OKUL MÜDÜRÜ KURT; “BU MERKEZ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Okullarının yapısı ve Mutfak Sanatları Merkezine gerçekleştirdikleri ziyarete yönelik değerlendirme de bulunan Okul Müdürü Huzur Kurt, “Okulumuz yoğunlaştırılmış bir eğitim programında ilerliyor. Alanımız yiyecek içecek hizmetleri alanında aşçılar yetiştiriyoruz. Hatta iddia ediyoruz ki geleceğin aşçılarını biz yetiştiriyoruz. Bugün öğrencilerimize bu tesisi tanıtmak için geldik.  Öğrencilerimizi uygulama eğitimi olarak Antalya’ya gönderiyoruz.  Belediyenin bizlere sunmuş olduğu imkanlar doğrultusunda belediyenin kendi işletmelerinde de çalıştırmayı çok isteriz. Bugün bizi kırmadıkları için çok teşekkür ediyoruz. Bu kurum bizler için çok çok değerli. Biz öğrencilerimizi teorik olarak çok iyi yetiştiriyoruz. Uygulama alanında da bu tür kurumlarda çok iyi beceri elde edeceklerini düşünüyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaret, günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız