banner851

banner955

GENÇ İMAM HATİPLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI KAMPANYA

Genç İmam Hatipliler Derneği Yönetici ve Üyeleri, Pazartesi başlayacak olan eğitim dönemi öncesinde, anlamlı bir kampanyaya imza attılar. Dernek Yönetimi tarafından alınan kararla ekonomik durumu iyi olmayan öksüz ve yetim çocuklara kış mevsimindeki ihtiyaçları için kampanya başlattı. Belirlenen öksüz ve yetim yaklaşık 60 öğrenciye yardım yapan Dernek üyeleri, daha çok çocuğa yardım yapmak içinde çalışma başlattı.

Eğitim 06.09.2020, 16:54 06.09.2020, 17:01
1367
GENÇ İMAM HATİPLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI KAMPANYA
banner1032

Pazartesi günü, yeni başlayacak eğitim öğretim dönemi öncesinde, ihtiyaç sahibi öksüz ve yetim öğrenciler için harekete geçen Genç İmam Hatipliler Derneği, kış mevsiminde öğrencilerin ihtiyaç duyduğu mont, kaban, bot, kazak ve eğitim malzemelerini temin ediyor. Öğrencilerin evlerine giden ve öğrencilerin ihtiyaçlarını yerinde karşılayan dernek üyeleri, daha sonra öğrencilerin ihtiyaçlarına göre aldıkları malzemeleri öğrencilere ulaştırıyor.  

Diğer taraftan daha çok ihtiyaç sahibi çocuğa yardım etmek isteyen Genç İmam Hatipliler Derneği üyeleri hayırseverlerin yardımlarını bekliyor.

Kampanya ile ilgili konuşan Genç İmam Hatipliler Derneği Başkanı Erhan Alemdar, şu bilgileri verdi:

“Öncelikle korona virüs belasını memleketimizden bir an önce gitmesi duasını yapıyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hastalara da şifa diliyorum. Bizim hitap ettiğimiz alan genç nesiller, küçük çocuklar ve gençler olduğu için kış ayları girmeden önce insanların temel ihtiyaçlarına karşın çalışma başlattık. Edindiğimiz bilgiler çerçevesinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimize mont, bot, kazak gibi temel giyim malzemelerini karşılanması için bir çalışma başlattık. Bunu da hayırseverlerimizle kendi aramızda çalışmalarımızla bütçelendirdik ve devam ediyoruz. Bu yolda da çalışıyoruz. Bu çalışmamızı annesi yada babası olmayan kardeş ve kardeşlere yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Biz bu kampanya ile ilgili olarak bot, mont, kazak ve ayakkabıyla alakalı olarak. Belli bir fiyat çalışması yaptık. Bağışçılarımıza bunu iletiyoruz. Bu konuda bağışçılarımız ister kendileri alabiliyorlar isterlerse bize ücretini verebiliyorlar. Bu tamamen bağışçılarımızı inisiyatifine kalmış bir durum. Kampanyamızı kış ayından önce bitirmeye çalışıyoruz. Ekim ayı sonu, Kasım Ayı başı gibi kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamayı planlıyoruz. Kar düşmeden, kardeşlerimizi giydirmiş olmayı planlıyoruz.”

Haber: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
Osman 2 yıl önce
Paygamberimiz SAV ne diyordu? sağ elinin verdiğini sol elin bilmesin. Gazetecileri çağırın da haber yapsınlar mı diyordu?
30
açık