banner851

banner955

GÜMÜŞ MADALYA İLE DÖNDÜLER…

Akçakoca Süha Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri "Türk Modern Mutfağı" Kategorisinde Büyük Başarı elde etti. Öğrenciler Düzce’ye gümüş madalya ile döndü.

Eğitim 27.12.2021, 11:20 28.12.2021, 11:21
1586
GÜMÜŞ MADALYA İLE DÖNDÜLER…

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından bu yıl 18’incisi organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Yenikapı Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Türk mutfağının, dünya mutfağı ile entegrasyonunda büyük adımlar atılmasını sağlayan festival, dünya lezzetlerini İstanbul'a taşıdı. Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından "Kıtalar Arası (Continental)" ünvanı alan Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Türkiye’nin öğrenci ve genç şeflerine uluslararası düzeyde yarışma imkânı sağladı.

Akçakoca Süha Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri Yaren Kansu, Emirhan Uzbak, Erdoğan Acar ve Berk Güney, "Türk Modern Mutfağı" kategorisinde ekip olarak yer aldıkları yarışma sonucunda Gümüş Madalya alarak, büyük başarı yakaladı.

Konu ile ilgili Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Öğrencilerimizi ve bu başarıda büyük emeği olan öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” denildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız