banner851

banner955

HAZIRLIK ÇALIŞTAYI YAPILDI

Cumhurbaşkanlığı tarafından koordine edilen ve Bolu Valiliği ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 25-26 Mart 2022 tarihlerinde ilk kez gerçekleştirilecek olan Batı Karadeniz Kariyer Fuarı Hazırlık Çalıştayı’na Düzce’den de katılım sağlandı. 11 valilik, 16 paydaş üniversite ve meslek odalarının iş birliğinde organize edilecek fuar üniversite öğrencileri ve mezunlara; başarılı girişimci ve liderler ile bir araya gelme, iş ya da staj imkanı yakalama şansı tanıyacak.

Eğitim 23.02.2022, 17:08
1132
HAZIRLIK ÇALIŞTAYI YAPILDI
banner1032

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde ve Bolu’nun ev sahipliğinde, 25-26 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Batı Karadeniz Kariyer Fuarı (BATIKAF)’nın hazırlık çalışmalarına katıldı.

Hazırlıkları takip etmek ve katkı sağlamak amacıyla Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne giden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı da eşlik etti.

Batı Karadeniz Kariyer Fuarı; iki gün boyunca farklı tematik konularda 100 konuşmacı ile 30 farklı panel, 12 farklı atölye çalışması, resim sergileri, canlı müzik performansları ve rekreatif oyunlar eşliğinde gerçekleşecek.

İstihdam Meleği Projesi’ni tanıtacak

Fuarda Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; Türkiye’de eğitim, Ar-Ge ve inovasyon konulu panelde tüm paydaş ve katılımcılara, Düzce Üniversitesi, mesleki eğitime ilk defa yeni ve farklı bir bakış açısı getiren, öğrencilerin henüz öğrencilik aşamasındayken, hedef firmalar ile birebir eşleşerek istihdamını sağlamayı ve sektörlerin nitelikli personel ihtiyacını karşılamayı amaçlayan İstihdam Meleği Projesi’ni tanıtacak. Ayrıca Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı da ihtisaslaşma, çevre ve sağlık alanlarında Düzce Üniversitesi’nin yaptığı çalışmalar ve üniversitenin başarılarını anlatacak.

Kariyer desteği alma gibi fırsatı

Fuar tüm öğrenci ve mezunlara; başarılı girişimci ve liderler ile bir araya gelme, çok sayıda firma ve kamu kuruluşundan temsilci ile buluşma, eğitim, bilgi ve becerilerine uygun kariyer desteği alma gibi fırsatların yanı sıra; iş/staj imkanı yakalama şansı, mülakat simülasyonu, atölye/örnek olay çalışmaları, kariyer söyleşileri, kurum tanıtımları, işveren kariyer sohbetleri gibi etkinliklere katılım imkanı sağlayacak.

Öğrencilerin fuara katılabilmesi için Düzce Üniversitesi tarafından her türlü destek sağlanacağı bildirildi. Fuara katılmak isteyen öğrenci ve mezunların, https://www.yetenekkapisi.org/ adresinden yetenek kapısına kayıt yaptırması ve kariyer fuarları bölümünden Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’na başvuru yapması gerektiği bilgisi paylaşıldı.

banner844
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu