banner851

banner955

HEDEF: EĞİTİM YUVALARINI MERKEZ DIŞINA TAŞIMAK

Mülkiyeti Düzce Belediyesi’ne ait olan alanda geçtiğimiz yılın kasım ayında temeli atılan 24 derslikli Azmimilli İlköğretim Okulu’nun inşaatında, ikinci kata çıkıldı.

Eğitim 20.03.2022, 13:30
2520
HEDEF: EĞİTİM YUVALARINI MERKEZ DIŞINA TAŞIMAK
banner1032

Düzce, öğrencilerin daha rahat ortamda eğitim görmesi için ihtiyaç olan fiziki mekanlara kavuşuyor.

Özellikle okulların şehir merkezinden taşınması hedefiyle Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle başlatılan ve iş insanlarının da destek verdiği çalışmalar kapsamında geçtiğimiz yıl Düzce Belediyesi’ne ait olan arazide 24 derslikli Azmimilli İlköğretim Okulu yapımı başlamıştı.

Şu günlerde hızlanan çalışmalara ilişkin Düzce Belediyesi’nden yapılan bilgilendirme şöyle: “Düzce’de ikili eğitime son verilmesi için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün öncülüğünde başlatılan okulların kent merkezi dışına çıkarılması çalışmaları devam ediyor. 2021 yılının son ayında ilk kazması vurulan Azmimilli İlköğretim Okulu’nda çalışmalar hava şartlarının iyileşmesi ile birlikte yeniden hızlandı. İlk katı yapılan okulun ikinci katı da çıkılmaya başlandı.

5 dönüm üzerine kurulacak olan Azmimilli İlköğretim Okulu’nun da yapılması ile birlikte Düzce’de ikili sistem tarihe karışması için önemli bir adım daha atılmış olacak.”

  

banner844
Yorumlar (3)
doğrucu davut 7 ay önce
gümüşpınar eski deprem prefabriklerinin alanı bomboş duruyor, okulu düşünen kocaman eğitim kampüsü kurabilir oraya; küçücük sınıflı, beton yığını ruhsuz binalar dikmek yerine...

ama nerede bu yönetimde o vizyon...
HD 7 ay önce
madem öyle namık kemal iıköğretim neden şehrin göbeğine yapıldı
veli 7 ay önce
amaç herkese servis parasını kitlemek
14
açık