banner614

İhale yapıldı ama geçen seneden alacaklılar var

banner619

Okulların açılmasına az bir süre kala il genelindeki okullarda okuyan öğrenciler için gerek servislerin ihaleleri de yapıldı.

banner846
Eğitim 20.08.2008, 13:56
194
İhale yapıldı ama geçen seneden alacaklılar var
banner844

Düzce genelinde okul servisi hizmeti veren servis şoförleri geçen yıldan kalan alacaklarını istiyor. Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapılan servis ihalesi sırasında müdürlük önünde buluşan geçen yılki servis şoförleri, kalan alacaklarını alamadıkları için bu yılki ihaleye girmedi. Alacaklarını alamadıkları için ihaleye girmediklerini belirten Düzce Motorlu Taşıyıcılar Birliği Başkanı ve Şoförler Odası İkinci Başkanı Osman Çillioğlu,” Alacaklarımızın verilmesini istiyoruz. Biz kimseyi suçlamıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğüne karşıda değiliz. Biz geçen yılki alacaklarımızı alamadığımız için bu yıl parasızlıktan ihaleye giremedik. Bu duruma bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

Boğaziçi'ndeki taşımalı eğitime bu yıl son verilmesiyle birlikte taşımacılıkta sorunların meydana geldiğini belirten Ak Parti Boğaziçi Bölgesi Gençlik Kolları Başkanı Şaban Sönmez “Bu yıl taşımalı eğitimi kaldırdılar ama çocuklarımız büyük bir tehlike taşıyan D-655 kara yolundan okullarına gitmek zorunda kalıyor. Buraya bir alt ya da üst geçit yapılması bu sorunu çözebilir. Ama okulların açılmasına az bir süre kaldı ve bu sorunun çözülmesi gerekiyor. Aksi takdirde bu sorun yüzünden çocuklarımızın başına bir kaza gelmesini istemiyoruz.”şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
17°
kapalı