banner851

banner614

İKİ MÜDÜRE SORUŞTURMA

banner619

Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü vekili Cevat Çevik ve Akçakoca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan Özeken hakkında ‘görevi kötüye kullanma’ kastıyla hareket ettikleri iddialarına Akçakoca Kaymakamlığı’nın soruşturma izni verilmemesi yönündeki kararı, Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’nden döndü. Mahkeme her iki müdür hakkında soruşturma izni verdi.

banner846
Eğitim 03.08.2015, 15:39
6089
İKİ MÜDÜRE SORUŞTURMA
banner844
Türk Eğitim-Sen internet sitesinden yayınlanan haberde Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü vekili Cevat Çevik ve Akçakoca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan Özeken hakkında ‘görevi kötüye kullanma’ kastıyla hareket ettikleri iddiaları üzerine Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’nin her iki müdür hakkında soruşturma izni verildiği ifade edildi.Açıklamada;
“Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü vekili Cevat ÇEVİK ve Akçakoca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan ÖZEKEN hakkında mahkeme kararı sonucunda yapılan ikinci müdür değerlendirmelerinde görevi kötüye kullanma kastıyla hareket ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuş ancak Akçakoca Kaymakamlığı tarafından soruşturma izni verilmemiştir.
Akçakoca Kaymakamlığı tarafından verilen bu karara karşı idari yargıda itiraz edilmiş, Sakarya Bölge İdare Mahkemesi; verilen puanlamanın objektiflikten uzak bir şekilde verildiği yolundaki iki ayrı mahkeme kararının varlığı dikkate alındığında, puanlamayı veren ilgililer hakkında hazırlık soruşturmasını gerektirecek nitelik ve yeterlikte bilgi ve bulguların mevcut olduğu anlaşıldığından adı geçen ilgililer hakkında soruşturma izni verilmesi gerekmekte iken, soruşturma izni verilmemesine ilişkin Akçakoca Kaymakamlığının kararında yasaya uygunluk görmemiştir.


Bu karar ile birlikte Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü vekili Cevat ÇEVİK ve Akçakoca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan ÖZEKEN hakkında yapılan ikinci yönetici değerlendirmelerinde mahkeme kararlarını gereği gibi yerine getirmediği gerekçesiyle soruşturma izni verilmiştir.” Denildi.

HABER;Y.SEVER
Yorumlar (6)
ismetpaşalı 6 yıl önce
nerde bir eğitim haberi orda bir paralel trol. hemen savunmaya geçin tabi milletin ayak seslerini duyunca. koltuklar size kalmaz boşuna zırlamayın
EBS 6 yıl önce
Aile öğretmenliği projesinde eğitim birsen o saydığınız sendikalarla birlik olmadınızmı vasip şahin istanbul valisi ona sorun bakalım eğitimbirsen hakkında ne söyleyecek
İSMAİL ŞİŞMAN 6 yıl önce
Enver hocam ERDEM sadece bir insan ismi değil her insanda olması gereken bir vasıftır, insan olmanın yolu erdemli olmaktan geçer, bu toplumda hep birlikte yaşıyoruz doğruya doğru diyen herkesle kucaklaşırız, bırak konuşsunlar, MUTLAK HAKİM ALLAHTIR..
ENVER ŞAHİN 6 yıl önce
Hangi zıt fikirler enver diyen şahıs.Doğru olan her şeyde biz varız.Seninlede zt fikirlerim olabilir.ama gerektiğinde senlede eylem yaparm.Eğer azacık cesaretin varsa adını yaz .
Hangi zıt fikirler enver 6 yıl önce
Türkeğitimsenle, eğitimişle basın toplantıları düzenliyor, yürüyüşlere katılıyordun.Nerde zıt fikirler.Aynı yumurta üçüzleri..
Enver ŞAHİN 6 yıl önce
Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir.Muz cumhuriyeti değil.Er yada geç ülkemizde adalet yeniden tesis edilecektir.Hak yerini bulacaktır. zıt fikirlerde olmamıza rağmen Türk Eğitim sen e Bu hukuk mücadelesinde başarılar diliyorum.
19°
açık