banner851

banner614

İLK OLMANIN GURURUNU YAŞADIK

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, üniversitenin kalite açısından devlet üniversiteleri arasında Yükseköğretim Kurulu'nun dış değerlendirmeye tabi tuttuğu ilk üniversite olmasının gururunu yaşadıklarını ifade etti. Üniversitenin “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” projesi kapsamında özel olarak teşvik edilecek ve desteklenecek beş üniversite arasına girmesini değerlendiren Çakar, Bölgesel aktörleri bu sürecin içine dahil etmek istediklerini kaydetti.

banner619
Eğitim 19.11.2016, 09:36
942
İLK OLMANIN GURURUNU YAŞADIK

TRT Haber kanalında yayınlanan Ekonomi 7/24 programının canlı yayın konuğu olan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, programı sunan ekonomist Necmettin Batırel'in sorularını yanıtladı. Batırel'in sorularını yanıtlayan Çakar, her şehirde üniversite kurulmasını önemsediğini ifade ederek her gencin yükseköğretim görme hakkına sahip olduğunu dile getirdi.

Sayıdan çok nitelikli öğrenci yetiştirmek önemli
Düzce'nin üniversite şehri olma yolunda hızla ilerlediğini söyleyen Çakar, üniversitenin 10 yıllık bir üniversite olmasına rağmen doğru büyümeyle 30 bine yakın öğrenci sayısına ulaştığını belirterek sayıdan çok nitelikli öğrenci yetiştirmenin daha önemli olduğunu vurguladı.

İlk olma gururunu yaşadık
Kaliteye her zaman önem verdiklerini söyleyen Çakar, üniversitenin kalite açısından devlet üniversiteleri arasında Yükseköğretim Kurulu'nun dış değerlendirmeye tabi tuttuğu ilk üniversite olmasının da gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Bölgesel aktörler sürece dahil olacak
Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması" projesi kapsamında özel olarak teşvik edilecek ve desteklenecek beş üniversite arasına girme başarısı gösteren üniversitenin, sağlık ve çevre alanında çalışmalara başladığına dikkat çeken Çakar, projeyle ilgili sivil toplum kuruluşlarından destek alacaklarını, sağlık ve çevre projesinin stratejik odaklarını belirleyeceklerini söyledi. Bölgesel aktörleri bu sürecin içine dahil etmek istediklerinin altını çizen Çakar, bu işbirliğiyle bölgesel kalkınmaya destek olacaklarını ifade ederek sözlerini sonlandırdı.
 

Yorumlar (4)
Ne baskanı 5 yıl önce
Bankasyaya oğrenci ve personel dahi hesap açtıran, düzcede tutunmalarını sağlayan yönetim içindeydi,adalet namına bunun da hesabı sorulmalı.
Hasan Tahsi 5 yıl önce
Rektör Hanım,''Ben üniversitede FETÖ cü istemiyorum'' dedi.Hatırı sayılır bir temizlik te yapıldı.Burada kraldan çok kralcılık var mı?Kurum içindeki husumetleri de bu yolla mı halledildi bunu yargılamalar sonucu hep birlikte göreceğiz.Yalnız Bank Asya sizlerin sayesinde müşteri ölçeğinde Düzce de birinci banka sizlerin sayesinde oldu. Hiçbir şey gizli kalmaz.Sadece zaman alır.Binlerce öğrenciye zorunlu hesap açtıranların,şimdi bu kadar sert görüntü vermesi şahsen benim midemi zorluyor.Bu ayakların mutlaka başları olmalı.
AKif 5 yıl önce
Geleceğin belediye Başkanı inşAllah...
Rektör 5 yıl önce
Darbe surecinde bana göre iyi sınav veremedi.Rektör bir ak partili olarak içime sinmiyor.Proje, başarı maşarının hiç önemi yok bence.Daha önemli hassasiyetler var.