banner851

banner955

İMALAT SANAYİNE CAN SİMİDİ OLACAK…

Düzce Üniversitesi Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu’nun; laboratuvar alt yapısını geliştirmek için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na, bütçesi 742 bin 569 TL olan, “İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında yaptığı proje başarılı bir şekilde tamamlandı.

Eğitim 22.03.2021, 10:02
1996
İMALAT SANAYİNE CAN SİMİDİ OLACAK…
banner1032

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından karşılıksız olarak desteklenen “Sanayi Beklentilerini Karşılayan Mesleki Eğitim Altyapısının Yenilikçi Teknolojiler ile Desteklenerek Geliştirilmesi” başlıklı proje,  2019 yılında başladı ve 2021 yılında başarı ile tamamlandı. Meslek yüksekokuluna önemli kazanımlar sağlayan proje hakkında, Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek, önemli bilgiler paylaştı.

Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek, “Üniversitemiz Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Makine ve Metal Teknolojileri ile Elektronik ve Otomasyon Teknolojileri bölümlerindeki programlar, imalat sanayine yönelik teorik bilgiden daha çok pratik bilgiye ihtiyaç duyan programlardır. İmalat sanayinin meslek yüksekokullarından beklentisi de pratik bilgiye sahip, teknolojiyi kullanabilen ve nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması yönündedir. Bu proje ile alınan ve sanayide aktif bir şekilde kullanılan; Endüstri 4.0 eğitim setleri, ısıl işlem fırını, sertlik ölçme cihazı ve yüzey pürüzlülüğü ölçüm cihazı ile geliştirilmiş olan laboratuvarlarımız sayesinde, Meslek Yüksekokulumuz; imalat sektörünün en büyük problemleri arasında birinci sırada bulunan nitelikli eleman açığını gidermesi, imalat sanayinin ihtiyaç duyduğu, hızla gelişen ve değişen dünya şartlarında, talepleri karşılayabilmek için, nitelikli eleman eğitimini gerçekleştirmesi ve katma değeri yüksek ürünler üretebilme yeteneğine kavuşması gibi birçok önemli kazanımlar elde etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Projeye her türlü desteğini esirgemeyen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür eden Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek; projenin yazımı ve yürütme aşamasında vermiş olduğu desteklerden dolayı proje ekibinde yer alan Doç. Dr. Engin Nas, Öğr. Gör. Dr. Sabri Uzuner, Öğr. Gör. Murat Ok ve Öğr. Gör. Gültekin Çakır ile sağladığı mali destek için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na teşekkürlerini iletti.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
MrT 1 yıl önce
Bahsi geçen cihazlar üniversite Seviyesinde eğitim veren bir kurumda çoktan olması gerekiyordu. Hatta bunlar olmadan o bölüm nasıl açık kalabildi? gerçekten kurum bile isteye niteliksiz eleman yetiştirmiş. Zannediyorum yüksekokullar rektörlük tarafından hep arka planda bırakılıyor. Dış destek olmasa yine sorunlar devam edecek. Kaldırmıyor da sistem O zaman niye açıyorsunuz bölümü. Insanların zamanını çalıyorsunuz. Her şeye rağmen bir adım daha seviye atlayabilmek sevindirici.
Öğrencileri Y.S 2 yıl önce
Sizler gibi öğretmenler bu ülkeye lazım inşAllah sizin gibi üretimi yapan ve destekleyen öğretmenler artar. Hepinize çok teşekkür ediyoruz.
Tahsin Nas MEB Bakanlık E 2 yıl önce
imalat sektörünün en büyük problemleri arasında birinci sırada bulunan nitelikli eleman açığını gidermesi, imalat sanayinin ihtiyaç duyduğu, hızla gelişen ve değişen dünya şartlarında, talepleri karşılayabilmek için, nitelikli eleman eğitimini gerçekleştirmesi ve katma değeri yüksek ürünler üretebilme yeteneğine kavuşması açısından çok önemli bir proje tamamlanması nedeniyle, emeği geçen tüm taraflara gönülden teşekkür ediyorum. Tahsin NAS TC MEB Bakanlık Eğitim Uzmanı/ İl Müdürü.
15
parçalı bulutlu