banner851

banner955

KANTİNLERDE TİTİZ İNCELEME

Düzce’de ilk ara tatilin sona ereceği 21 Kasım Pazartesi günü 70 binin üzerinde öğrenci tekrar ders başı yapmaya hazırlanırken, sağlıklı gıdaya ulaşım için Düzce merkezdeki okul kantinleri ders zili öncesi bir kez daha mercek altına alındı.

Eğitim 19.11.2022, 14:30
1538
KANTİNLERDE TİTİZ İNCELEME

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 2022/2023 eğitim-öğretim yılı ilk ara tatilinin sona erecek olması ile birlikte okullarına dönecek öğrencilerin sağlıklı ortamlarda beslenmesinin sağlanması noktasında kantinlerdeki ürünlere ve hijyen koşullarına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Öğrencilere sağlıksız gıdalar satılmaması için her ürünü titizlikle inceleyen ekipler, ayrıca son kullanma tarihlerini de kontrol etti.

Kantincilere raflarına sağlıklı gıdalar koymaları konusunda uyarıda bulunan ekipler, denetimlerin eğitim yılı boyunca aralıksız devam edeceğini net şekilde vurguladı.

Ortaklaşa gerçekleştirilen denetimlerde ayrıca kantin işletmecilerinin işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının kontrollerini de sağlayan il tarım ve zabıta ekipleri, denetimlerine okulların açılmasıyla birlikte devam edecek.

İstanbul Caddesi’nde motorlu taşıt denetimleri

Öte yandan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle birlikte yaya trafiğine açık olan İstanbul Caddesi üzerinde de motorlu taşıtlara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Yapılan motosiklet denetimlerinde motorlu araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi’ne giriş yapan 15 motosiklete karayolları trafik kanununun ilgili maddesine istinaden 196’şar TL cezai işlem uygulandı.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız