banner851

banner955

“KESİNLİKLE KABUL ETMEYİN…”

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 il Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi yazı göndererek; 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde maddi değeri olmayan sembolik nitelikteki hediyeler dışında, herhangi bir hediyenin kabul edilmemesini istedi.

Eğitim 18.11.2021, 13:30
2428
“KESİNLİKLE KABUL ETMEYİN…”

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Bakan Yardımcısı Petek Aşkar imzasıyla, yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolaysıyla bazı uyarılarda bulundu.

81 İLE RESMİ YAZI GÖNDERİLDİ

81 il milli eğitim müdürlüğüne 16 Kasım 2021 tarihinde gönderilen resmi yazıda 657 sayılı Kanun, Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkerine Dair Yönetmelik hükümlerine yer verildi.

"KESİNLİKLE KABUL EDİLMEMELİ"

24 Kasım Öğretmenler Günü hediye Uygulaması konulu yazıda, maddi değeri olmayan sembolik nitelikteki hediyeler dışında herhangi bir hediyenin kabul edilmemesi istendi.

VALİ ATAY: İLK BİLGİLERE GÖRE CAN KAYBI YOK

Düzce Valisi Cevdet Atay, ilk bilgilere göre, depremde can kaybı olmadığını, yıkılan bir yer bulunmadığını, ekiplerin sahada olduğunu bildirdi.

Yorumlar (2)
Zorlu 1 yıl önce
Keşke aynı hassasiyeti bürokratlar için de gösterseniz.
Hem onlara öyle kalem falan değil milyonluk saatler, arabalar, katlar yatlar geliyor.
Aykutcan 1 yıl önce
Sendikalar topladıkları aidatlarla 24 kasım öğretmenler gününde anahtarlık, isimlik, parfüm,ajanda gibi maddi değeri küçük de olsa hediye dağıtıyorlar. Sendikacılara da yasak var mı? Sencikacılardan ücretli öğretmenlerin hakkını savunmalarını bekliyoruz. Lütfen eşit işe eşit ücret prensibinden hareketle ücretli, sözleşmeli öğretmenlerin hakkını arayıp kadrolu öğretmen olmaları için çaba gösterin
Yeni Sayımız