banner851

banner614

KİTAP OKUMA KAMPANYASI İÇİN ÇAĞRI YAPTI

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında gerçekleştirilen ve ilgili yöneticilerin katıldığı toplantıda geçtiğimiz aylarda başlatılan kitap okuma kampanyası ve dönem sonu olması nedeniyle EBA destek noktaları masaya yatırıldı.

banner619
Eğitim 20.01.2021, 16:15 20.01.2021, 17:00
566
KİTAP OKUMA KAMPANYASI İÇİN ÇAĞRI YAPTI

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında Öğretmenim Yanı Başımda Kitabım Başucumda kitap okuma projesi başta olmak üzere eğitim öğretim faaliyetleri genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıya müdürlük yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl geneli okul-kurum müdürleri katıldı.

Yiğit, "Öğretmenim Yanı Başımda Kitabım Başucumda" kitap okuma projesi kapsamında, öğrencilerin kitaplara ulaşımı için okul müdürlerinin hassasiyet göstermesini, okul kütüphanelerinin ve sınıf kitaplıklarının güncel tutulmasını ve öğrencilerimizin en kolay şekilde istifade edebileceği hale getirilmesini istedi.

Dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilerin kitaplara ulaşımı ve kitap temini noktasında gayret edilmesi gerektiğini belirten Yiğit, imkanlar dahilinde kitapların öğrenciler ile buluşmasına zemin hazırlanması ve kitapların öğrencilere ulaştırılması tavsiyelerinde bulundu. Öğrenci ve velilerin proje ile ilgili olarak göndermiş oldukları fotoğrafları, iyi örneklerin olumlu etkisi göz önünde bulundurularak, sosyal medya hesaplarından paylaşılabileceğini tavsiye etti.

Toplantıda ayrıca dönem sonu olması nedeniyle, EBA destek noktaları,  EBA'nın aktif kullanımı,  dezavantajlı öğrenciler ve dezavantajlı öğrencilere yapılacak etkinlikler, TÜBİTAK projeleri ve TÜBİTAK başvuruları, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları lise, Anadolu Mektebi Yazar okumaları Ortaokul uygulamaları, yapılan etkinlik ve faaliyetlerin değerlendirilmesi, yapılan çalışma ve iyi örneklerin sosyal medya hesaplarından paylaşılması konuları değerlendirildi.

banner844
Yorumlar (0)