banner851

banner614

KONGREYE DAMGA VURAN SÖZLER

Düzce Üniversitesi'nin ev sahipliği yaptığı önemli bir organizasyon olan 42. Ulusal Fizyoloji Kongresi'nde konuşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, kongrenin üniversiteyi ve Düzce'yi tanıtmak için bir fırsat olduğunu belirtti. Rektör ayrıca terör olaylarını kast ederek gerçek bilime katkı sağlayan Türk aydınları olarak bu tür hain faaliyetlere hiçbir zaman prim vermediklerini vurguladı.

banner619
Eğitim 06.09.2016, 15:46 06.09.2016, 15:48
1805
KONGREYE DAMGA VURAN SÖZLER

 Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı'nın ev sahipliğinde düzenlenen “Türk Fizyolojik Bilimler Derneği 42. Ulusal Fizyoloji Kongresi”, Konuralp Yerleşkesi’ndeki Atatürk Kültür ve Eğitim Merkezi’nde başladı. Birçok önemli yerli ve yabancı akademisyen ile araştırmacı ve öğrencileri ağırlayan kongredeki açılış konuşmalarında önemli mesajlar verildi. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Türk Fizyolojik Bilimler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ümmühan İşoğlu Alkaç, insanların insanları öldürmek yerine sevmeyi, anlamayı deneyimleyecekleri, paylaşımcıl ve barışçıl süreçlerin hayata geçeceği bir dünyayı hep birlikte inşa etme temennisinde bulundu.

“Gençlere umut vermeye devam edeceğiz”

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ise konuşmasında ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde geniş kapsamlı bilimsel içeriği olan 42. Ulusal Fizyoloji Kongresi’ni Düzce Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlemenin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Rektör Demircan Çakar; terörü, sadece yönetsel ve askeri alanda değil, ülkelerin sanatsal, bilimsel ve ekonomik ilişkilerini durdurmaya çalışan hain faaliyetler olarak nitelendirdi. Gerçek bilime katkı sağlayan Türk aydınları olarak bu tür hain faaliyetlere hiçbir zaman prim vermediklerini dile getiren Rektör Demircan Çakar, bilim insanlarına ve gençlerimize umut vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

“Üniversiteyi ve Düzce'yi tanıtmak için bir fırsat”

Fizyoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerine de teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, kongrenin üniversiteyi ve Düzce'yi tanıtmak için bir fırsat olduğunu belirterek, kongrede fizyoloji alanıyla ilgili çok önemli bilgilerin ortaya çıkması temennisiyle konuşmasını noktaladı.

Açılış konuşmalarının sonrasında başkanlığını Prof. Dr. Ümmühan İşoğlu Alkaç ve Prof. Dr. Bayram Yılmaz’ın yaptığı “Ustalara Saygı” başlıklı oturuma geçildi. “Türk Fizyolojik Bilimler Derneği 42. Ulusal Fizyoloji Kongresi”nin ilk günü, Düzce Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda verilen açılış resepsiyonu ile sona erdi.

Yorumlar (4)
Hakkaniyet 5 yıl önce
Bankasya hesap açılmış üni tarafından, hesap sahiplerinden habersiz.Hesap acılanlar açığa alınsın, açtıranlar ortalıkta gezsin.Adalete bak.Rektör ve yönetimde incelenmeli, araştırılmalı.
Hasan Tahsin 5 yıl önce
Bu alçakça darbe girişiminde bulunanlarla örgütsel bağı olanlar,soru çalıp sınav yolsuzluğuyla bir yerlere gelenler mutlaka hesap vermeli.Bunlar çok sinsi bir örgütlenme içinde oldukları biliniyor.Bunları tanımak kolay değildir.Ancak Üniversitede benim gördüğüm.1-Hiçbir bulgu belge olmadan kelepçe takılarak gözaltına alınan veya açığa alınanlar var.İdarenin önceden başka konularda sorun yaşadığı personeli de torbaya attığı görülüyor.2-Bu kadar Fetöcü bizim üniversitede çıkıyorsa bunları buraya çağıran,yerleştiren üst yöneticiler olmalı.Öğrenci ve personelin kartlarını Bank Asya'ya paslayan irade basit bir memur olmasa gerek.Dışarıdan gördüğüm bazı sorumlu kişilerin kendi suçunu örtmek için alt kademe personeli hırpalıyor gibime geliyor.Er geç her şey ortaya çıkar.Kendini dokunulmaz zannedenler şimdi ya içeride ya da firarda.Haksızlık yapan hesabını verir.
Yaşam 5 yıl önce
Düzce Üniversitesi şu anda bir kıyın yapıyor.kendisine verilen ifadelerin ispatını istemeden insanlarla ilgili tam bir kıyımda.Ayrıca tanı bir çifte standart konusu ilgisi alakası olmayanları açığa alıp zamanında sendika yetkilisi ile kol kola verip pozisyon edinmeye çalışan insanları hiç göz önüne almadan işler yapıyor. Elinde evraklar olmasına rağmen bunlara bakmadan peşin hükümlere varıyor. Ayrıca bu üniversitede hukuki yollara başvurmak da yasak.sonra başınıza her şey gelebilir bunların örnekleri mevcut
ADEM 5 yıl önce
Hocası kalmayan bölümler ne zaman tamamlanacak? Tıp öğrencileri nasıl bir eğitim alacak?