banner851

banner614

KPSS’DE SON SKANDAL

ÖSYM, dün yapılan KPSS’de bazı adayların sınavdan erken çıkarak soruları internette paylaştığını duyurdu. ÖSYM ayrıca sınav sorularını yayımlayanların tespit edildiğini açıkladı.

banner619
Eğitim 23.09.2012, 14:59
268
KPSS’DE SON SKANDAL

ÖSYM Başkanlığı, KPSS’nin dünkü yapılan ilk oturumunda sınavdan çıkan bazı adayların, sınav süresi devam ederken ve bittikten sonra, bazı soruları internet ortamında paylaştıklarının görüldüğünü belirterek, ''Sınav sorularını sınav salonundan çıkararak yayımlayan kişiler tespit edilmektedir. Bu adayların sınavı geçersiz sayılacak ve haklarında 6114 sayılı yasa kapsamında işlem başlatılacaktır'' ifadesini kullandı.

Sınavdan çıkan bazı adayların, sınav süresi devam ederken ve bittikten sonra, bazı soruları internet ortamında paylaştıklarının görüldüğü ifade edilen açıklamada, ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda soruların, telif hakkıyla yasal koruma altında olduğu vurgulandı.

ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hangi amaçla olursa olsun, soruların tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, elektronik ya da başka bir yolla dağıtılmasının yasak olduğuna işaret edilen açıklamada, sınav sorularını hangi şekilde olursa olsun yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

banner844
Yorumlar (0)