banner851

banner614

MEB: RAPORLARI GÖNDERİN

banner619

Milli Eğitim Bakanlığı, ilk iki hafta okullarda düzenlenecek olan etkinlikler için rapor istedi. Ayrıca MEB, öğrencilere milli ve manevi duygunun işlenmesi amacıyla tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında 15 Temmuz anma etkinlikleri düzenlenmesi talimatını da verdi.

banner846
Eğitim 01.09.2019, 11:06 02.09.2019, 18:17
3094
banner844

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzalı yazı ile yeni eğitim öğrenim döneminin açıldığı ilk iki hafta okullarda düzenlenecek etkinliklerin raporu istendi. 

MEB etkinliklerin amacını “Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıldönümü sebebiyle tüm yurtta şehitlerimizin yad edilmesi, gazilerimize minnet ve şükranların sunulması, milletimizin demokrasiye olan inancını ve bağlılığını gelecek nesillerimize aktarılması, FETÖ ile mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürülmesi ve toplumsal hafızanın diri tutulması” olarak açıkladı.

Bakanlık talimatında “Öğrencilerimize milli, manevi ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetlerimizi anlatmak, devletimize olan görev ve sorumluluklar hakkında bilinçlendirmek, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı bireyler olarak yetiştirmek” amacıyla tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında 15 Temmuz anma etkinlikleri düzenlenmesi talimatı verildi.

Raporları gönderin

Etkinlikler için MEB, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 15 Temmuz Kurumsal Kimlik Haritası’na ilişkin internet sitesinde yer alan belge ve dökümanlardan yararlanılmasını istedi. Genelge doğrultusunda etkinlikler düzenlenmesini isteyen MEB, gerçekleştirilen anma programları için de il etkinlik raporlarının MEB Ortaöğretim Müdürlüğü’ne gönderilmesi talimatı verdi.

Yorumlar (3)
Selim 2 yıl önce
Acaba sürgülü okul kapılarını da kontrol edin talimatı da vermişmidir.. Yoksa bu yıl da bol bol okul kapıları altında kalan çocuk haberlerini görecekmiyiz
Vatandaş 2 yıl önce
Sizin vereceginiz eğitimin
Masal dede 2 yıl önce
Gereken idareyi sadece ve sadece aziz Türk milletinin kendisi vermiştir bir tane siyasi ne mahkum olmuştur ne hesabı sorulabilmisitir.Bunu okullarda bir anma programı haline getirip showa dönüştürmeden önce siyasi ayağınıda bitirinde tam ol