banner851

banner955

MEB’DEN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan EBA TV'de yaşanan erişim sıkıntısına ilişkin son dakika açıklaması yapıldı. Siber saldırıya uğranıldığını duyuran MEB tarafından yapılan açıklamada, “DDoS (Dağıtık Hizmet Engelleme) saldırılarını izleme raporlarına göre söz konusu saatlerde birden fazla siber saldırı gerçekleştiği görülmüştür. Bu durumun erken farkına varılması ile anında gerçekleştirilen müdahaleler neticesinde 2 saat içerisinde EBA Platformu ve EBA Canlı Ders sistemi normal hizmet sunmaya devam etmiştir” denildi.

Eğitim 23.09.2020, 17:27 23.09.2020, 17:37
1745
banner1032

Dün yaşanan erişim sıkıntısı üzerine MEB'den yapılan açıklamada, 'EBA'da yaşanan teknik sorun) Eş zamanlı kullanıcı yoğunluğuna bağlı olarak 08.30 – 12.00 saatleri arasında aralıklı olarak bazı kullanıcılar tarafından karşılaşılan erişim sorunları, vakit kaybetmeksizin yapılan iyileştirmelerle hızla çözüme ulaştırılmıştır' denildi.

MEB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“DDoS (Dağıtık Hizmet Engelleme) saldırılarını izleme raporlarına göre söz konusu saatlerde birden fazla siber saldırı gerçekleştiği görülmüştür. Bu durumun erken farkına varılması ile anında gerçekleştirilen müdahaleler neticesinde 2 saat içerisinde EBA Platformu ve EBA Canlı Ders sistemi normal hizmet sunmaya devam etmiştir.”

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (2)
Ali veli 2 yıl önce
Hadi ya bizde inandık... Beceremedik diyeceniz yerde bahane yaratıyorsunuz... Bir an evvel önlemler alınıp okullar açılmalı öyle çok övündüğünüz eba ile eğitim olmaz. Eğitim sisteminide batırdınız yerlerde sürünüyor
Aa 2 yıl önce
Siber saldırı mı? DDos nedir? çok fazla sayıda atak demektir. Sunucunuz eğer aynı anda 1000 bağlantıya cevap verebiliyorsa ve 1 milyon bağlantı yapılmak istenirse (Yani 1 milyon izleyici) işte bunu server DDos attack olarak algılar ve kendini saldırı gibi algılayıp kapatır. Sallayıp milleti kandırmayın!
28
açık