banner851

banner955

MEHMET AKİF İNAN HAFIZ İHO’DA FUAR

Türkiye’de hafızlık ve akademik başarıyı beraber yürüten ilk proje okulu olma özelliğine sahip Düzce Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulunda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Eğitim 06.06.2017, 17:06 06.06.2017, 17:08
1735
MEHMET AKİF İNAN HAFIZ İHO’DA FUAR

Öğrenciler tarafından üretilen 20 eser fuarda tanıtıldı. Fuarın açılışını gerçekleştiren Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Talha Cebeci fuardaki 20 eserin öğrenciler tarafından bizzat çalışarak hazırlandığını belirtti. Düzce Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Gürol Ün, okulun Türkiye’de hafızlık ve akademik başarıyı beraber yürüten ilk proje okulu olduğunu ifade ederek okulda örgüt eğitimle birlikte ilk hafızlık eğitimi verilen okul olduğunu kaydetti.Ün, okulun iki yılını doldurmamış olmasına rağmen hem akademik hem de örgün eğitimde oldukça iddialı olduğunu dile getirerek, “Öğrencilerimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını gerçekleştiriyorlar. Hem hafızlık hem de akademik alanla ilgili eserler ortaya koydular. İnşallah her gün edinilen tecrübelerle akademi ve hafızlık alanında çok daha güzel başarılara ulaşacağımıza inanıyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve hafızlık alanında da il müftülüğümüze ve en başta sayın valimize bize verdikleri destekten ötürü çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.Okulun Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve TÜBİTAK 4006 Yürütücüsü Yasemin Eren, Bilim Fuarında 20 projenin yer aldığını söyledi. Fuardaki projeler hakkında bilgi veren Eren, “10 projemiz araştırma projesi, 10 projemiz ise robot projesidir” dedi. Fuarda öğrenciler eserlerini uygulamalı olarak davetlilere gösterdi.

Yorumlar (5)
Veli 5 yıl önce
Egitim birsen zevatlari haric gelmesi gerekenler geldi. Onlar mi kibrine yenildi
Murat 5 yıl önce
26 Mayıs tarihinde planlanan TÜBİTAK Bilim Fuarı, okulumuz öğrencilerinin projesi TÜBİTAK Türkiye finaline katilma hakki kazandığı icin mecburen ertelendi,okulumuz 22-26 Mayis tarihlerinde Eskişehir TÜBİTAK Türkiye finalindeydi
Diğer okullara neden gitm 5 yıl önce
Sıradan okulların sergisi yetim mi? Bir kaç kenar okulu müdürü geldi sadece.Bakıyorumda tüm zevat teşrif etmiş neden acaba.
Ne kadar erken, az daha d 5 yıl önce
İlk proje okulunun sergisi sona kalmış.Az daha bekleseydiniz tatile ne kaldı.Birde her yerde ilk vurgusu yapılıyor, ilk olmak başarılı olmak değil netice önemli, yaptıgınız işin niteliği önemli.
geleceksin niteliğine sen 5 yıl önce
boş laf atmakla ancak egonu tatmin edersin. zaten nitelikli olduğu için bu kadar geç oldu.
Yeni Sayımız