banner851

banner614

ÖĞRENCİLER HALEP İÇİN YÜRÜDÜ

Suriye'nin Halep şehrinde yaşanan insani drama dikkat çekmek amacıyla Düzce Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı koordinasyonunda öğrenci topluluklarının katılımıyla yürüyüş düzenlendi.

banner619
Eğitim 06.12.2016, 09:56 06.12.2016, 20:27
664
ÖĞRENCİLER HALEP İÇİN YÜRÜDÜ

Suriye'de yaşamını kaybedenler için gıyabi cenaze namazının kılınmasının ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Öğrenci Konseyi Başkanı Gökhan Bilü tarafından basın açıklaması okundu. Suriye’de yaşayanların altı yıldır katliamlara maruz kaldığı ifade edilen basın açıklamasında, yaşananların soykırım boyutuna yaklaştığı belirtildi.Fırınların, hastanelerin, okulların, camilerin ve halkın temel ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı toplu mekânların vurulduğu dile getirilen açıklamada, dünyanın yaşananlar karşısında sessiz kaldığına dikkat çekildi. Suriye'de yaşanan savaşın bir an önce durdurulması gerektiği ifade edilen bildiride, insani yardım koridoru açılması için çağrıda bulunuldu.

Basın açıklaması, Adana'da yaşanan yangın faciasında hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajıyla sona erdi.
 

banner844
Yorumlar (3)
nsm 5 yıl önce
bu arkadslar, o savasin cikmasina destek olanlari niye protesto etmiyorlar? bizim ülkemize salinan teröristleri koruyana bu durumda bizim birsey demek hakkimiz kaliyor mu? tutarli olun, tutarli.
..... 5 yıl önce
koca üniversitede bu kadar öğrencimi duyarlıymış
SÜLEYMAN METE 5 yıl önce
ÇOK HASSAS BİR YAKLAŞIM, TEBRİK EDİYORUM...
AYNI HASSASİYETİ TÜRKMEN KATLİAMLARI, EZİDİ KATLİAMLARI VE IŞİD'İN KAFA KESTİĞİ KATLİAMLARDA DA GÖSTERMEK GEREKLİ...
ÖĞRENCİLERİMİZ MUTLAKA BUNU DA GÖZ ÖNÜNE ALACAKLARDIR...